“Ticība sev, nepadodies, dari visu.” Svarcēlāja Rebeka Koha stāsta par savu īpašo un panākumiem pilno gadu

1 komentārs

Ir jomas, kurās mums iet kā pa celmiem, taču nemainīgs iedvesmas avots mums visiem ir Latvijas sportistu sasniegumi.

Rebekai Kohai ir tikai 20 gadu, bet viņas vārdu smagatlētikas aprindās visā pasaulē jau zina un respektē. Rebekai šis bija pirmais pilnais gads pēc skolas pabeigšanas kā pieaugušai, profesionālai sportistei. Un gads bija lielisks – bronza pasaules čempionātā, zelts Eiropas čempionātā. Un tie tikai divi no daudziem startiem, kuros Rebeka kāpa uz pjedestāla.

Un sev līdzi uz pjedestāla Rebeka ņem to, kas viņai tagad allaž mugursomā, braukājot pa pasauli, Latvijas karogu.

Sacensībās smagatlētiem ir daudz kas jāpatur galvā, jāsavācas, jātur leņķis jeb jānotur kājas un dibens vienā pozīcijā, un treneri, skaļi bļaujot, par to nemitīgi atgādina, jo celšanas mirklī sportists pats to var palaist garām.

Rebeka Koha
EIROPAS ČEMPIONE SVARCELŠANĀ

Kad ir lieli svari, tad mēs vienkārši ceļam. Mēs it kā zinām, kā ir pareizi, bet tajā brīdī, kad tu mokies ar baigi smago svaru, kad tev ir grūti, tad var izdarīt tik nepareizi. Dažreiz, kad sāc domāt pārāk daudz par tehniku, tad galvā pārāk daudz liekas informācijas. Nevajag aizņemt galvu ar kaut ko citu kā ar celšanu. Vienkārši ej un jāceļ! (skatās apbalvošanas video) – Un te jau viss beidzies, visi laimīgi!

Rebeka stāsta, ka kādreiz tētis strādāja šajā trenažieru zālē, bet viņa nāca līdzi, kad bija maziņa. Tētis bieži atstājis pie sievietēm, kas pie kases un garderobē strādā. Tā viņa svaru zālē dzīvojos, iepazinu visus. Tā Rebeka kļuva nu gluži vai par sporta centra bērnu.

Bet tagad ar Rebekas Kohas vārdu rēķinās svarcēlāju pasaulē. Tagad sacensību vietās Rebeku atpazīst, zina un grib nofotografēties, bet lielākais prieks esot, kad pasaka: ”Man prieks, ka tev tādi sasniegumi un tu mani iedvesmo!”

Lai sasniegtu šādu rezultātu Rebekai jātrenējas katru dienu.

Rebeka Koha
EIROPAS ČEMPIONE SVARCELŠANĀ

Citreiz gribas kaut vai tikai vienu veselu dienu bez tās svaru zāles. Bet nē, treneris nedod tev brīvdienu. Kaut vai svētdienā viens treniņš tāpat ir jāuztaisa. Bet citreiz gribas pat vispār nemaz neskatīties uz to pusi.

Jaunajai sportistei šis gads bijis ļoti veiksmīgs, bet viņa cer, ka arī turpmāk viņa gūs daudz panākumus sportā.

Rebeka Koha
EIROPAS ČEMPIONE SVARCELŠANĀ

Ticība sev, nepadodies, dari visu! Tad viss sanāks. Tas man liekas galvenais. Visi mērķi, kas bija likti, ir izpildījušies. Esmu ļoti priecīga par šo gadu. Parasti, kad sāku jaunu gadu, es apņemos izpildīt visu ne sliktāk kā iepriekš. Ja sanāk labāk, tad tas, protams, vēl labāk. Bet galvenais, ne sliktāk!