Tēvs gadiem ilgi izvairās no alimentu maksāšanas

2 komentāri

Laulāto pāru šķiršanās nav retums mūsdienās. Tam ierdažādi iemesli. Bet šoreiz ne par to. Vecākiem būtu jānodrošinās, lai šķiršanās rezultātā neciestu bērns. Jārūpējas abiem, lai arī cik sliktas nebūtu bijušā pāra attiecības.

Latvijā ir vairāk nekā 30 tūkstoši alimentu nemaksātāji. Par vienu no šādiem esam saņēmuši Latgales pusē, Pļaviņās, kur, kā kā ziņo sūdzības iesūtītājs, bērna tēvam ir nauda un manta, bet alimenti netiek maksāti gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 raidījums Bez Tabu devās noskaidrot apstākļus, kāpēc uzturlīdzekļi netiek maksāti.

Kad 2008. gadā tika šķirta Ilzes un Andra laulība, vecākais dēls bija pilngadīgs, bet tolaik 4 un 16 gadus veco meitu audzināšanai, māte bija tiesīga no bijušā vīra saņemt uzturlīdzekļus. Tomēr 2009. gadā tiesas izpildrakstu par uzturlīdzekļu nodrošināšanu bijušais vīrs iznīcinājis.

Šajā gadījumā māte nevar saņemt arī no valsts, jo ar savām sūdzībām piedziņu uz laiku apturējis tēvs.

Vairāk skaties pievienotajā video.

Viens no veidiem, kā vecākam, kurš audzina bērnu, iegūt uzturlīdzekļus ir saņemt tos no valsts budžeta. Proti, ja no personas nav iespējams piedzīt, tiesu izpildītājs vēršas pie Uzturlīdzekļu garantijas fonda.

Vēlāk gan summa tiek piedzīta atpakaļ. Tomēr, kā izskaitļots, tikai 20% ir kustamā vai nekustamā manta, vai līdzekļi, no kuriem piedzīt naudu, lai to atgūtu to valsts budžetā.

TOP komentāri

 • AB
  0 0 0

  AB

  AIZKRAUKLES RAJONA TIESAI
  Spīdolas ielā 4, Aizkrauklē, LV – 5101

  ANDRA BERNOVIČA
  dzīvo „Gruntēni”,
  Vietalvas pag., Pļaviņu nov., LV-5109
  IESNIEGUMS CIVILLIETĀ C07057315
  Esmu iepazinies ar Ilzes Bernovičas paskaidrojumiem un varu apgalvot, ka tie ir klaji meli.
  1. Ilze Bernoviča tiesai sniedza nepatiesas ziņas, ka viena pati ir rūpējusies par trim bērniem. To, ka bērni bija manā apgādībā liecina bērnu dzīves vietas deklarēšana un to var apliecināt liecinieki. Šajā laika periodā esmu maksājis mājsaimniecības izdevumus, vadājis bērnus uz skolām, gādājis drēbes un iztiku, kā arī devis skaidru naudu viņu vajadzībām.
  2. Paternitātes noteikšanu uzskatu par normālu prasību pirms uzturlīdzekļu lietas skatīšanas, bet Aizkraukles tiesa man liedza veikt DNS analīzes visiem trim bērniem, neskatoties uz to, ka esmu piedalījies 1987. gadā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanā un jāņem vērā, ka bijusī sieva mani krāpa laulības laikā. Laulība tika šķirta sievas neuzticības dēļ.
  3. Amandas Līgas Bernovičas uzturlīdzekļu konts tika atvērts 05.02.2013. Swedbankā Jēkabpilī, klāt esot abiem vecākiem, ko apliecina bankas darbinieki un Ilzes Bernovičas paraksts uz konta līguma. Bijusī sieva tiesai melo, ka konts tika atvērts viņai nezinot. Konta līguma kopiju pats varu saņemt tikai klāt esot Amandai Līgai Bernovičai, bet tiesnese Daukšte pieņēmusi lēmumu par aizliegumu tikties ar bērnu, tāpēc pats šo dokumentu tiesai nevaru uzrādīt. Lūdzu tiesu izprasīt no Swedbankas Jēkabpilī Amandas Līgas Bernovičas uzturlīdzekļu konta līguma kopiju, ko ieteica bankas darbinieki.
  4. Ilze Bernoviča man nedarīja zināmu savu konta numuru līdz 2014. vasarai, jo saņēma uzturlīdzekļus dubultā apmērā. Viņas afēras galvenā frāze ir: nauda nav manā kontā. Tehniski nav iespējams ieskaitīt naudu nezināmā kontā.
  5. Ilze Bernoviča faktiski pat savām vajadzībām lietoja bērniem doto naudu un ir iedomājusies, ka tēva dotā iztērētā nauda bērnu vajadzībām atkārtoti būs viņas kontā. Ja viņa atgriež man visu manu iztērēto naudu, tad varu to ieskaitīt Ilzes Bernovičas kontā.


  25.05.2015. Andris Bernovičs
 • tendence
  0 0 0

  tendence

  KNABam
  Brīvības iela 104 k-2, Rīga, LV-1001
  GINTA ZARIŅA
  „Gruntēni”,
  Vietalvas pag., Pļaviņu nov., LV-5109


  Es domāju, ka ir daudz par traku, ja kāda persona var ielauzties svešā dzīvesvietā un pēc tam droši simulēt smadzeņu satricinājumu, kurš radies bez jebkāda kontakta ar da jeb ko un to visu vēlāk apstiprina Zemgales reģiona nodaļas tiesu medicīnas eksperts Mārtiņš Siliņš. Afērā piedalās arī anonīma NMP darbiniece un ģimenes ārste Astrīda Zelča.
  Par vēl bīstamāku uzskatu tendenci, kad Aizkraukles rajona prokuratūra prokurores D. Morevas personā apliecina, ka tas viss esot patiesība un tagad noziedzniece Ilze Bernoviča var droši melot pat televīzijas kameru priekšā bezTabu raidījumā un ir pat ierosinājusi ar policistes Lienes Rižikas starpniecību krimināllietu pret mani par neslavas celšanu, jo ir taču safabricētā administratīvā lieta, kur man pat uzlikts naudas sods par labu noziedzniecei un sabiedrība taču nedrīkst neko uzzināt par korumpantiem un morālajiem kropļiem amatos.
  Rakstīju smadzeņu satricinājuma sakarā uz Veselības ministriju, kura uzdeva lietu noskaidrot Veselības inspekcijai, taču no turienes pienāca pilnībā neadekvāta atbilde. Uzskatu, ka nevar būt runa ne par kādiem sensitīviem datiem, ja ar to tiek kaitēts citu personu tiesībām. Profesionāls medicīnas darbinieks jau pēc papīriem varētu pateikt, ka diagnoze nav īsta.
  Es domāju, ka tomēr ir jābūt metodei, ar kuras palīdzību iespējams atklāt noziedznieces Ilzes Bernovičas un viņas 9 gadus vecās meitas Amandas Līgas Bernovičas melus. Laikam jau man tomēr nevajadzēja stāvēt miera stājā savā dzīvesvietā un gaidīt, kad satrakojusies mātīte man uzbruks. Man bija tiesības uz pašaizsardzību savā dzīvesvietā. Un nav pieļaujams, ja iebrucēja vēl var savus 5 izkritušos matus uzdot par smadzeņu satricinājumu.
  Uzskatu, ka afēra, par kuras stūrakmeni izvēlēts melojošs nepilngadīgs bērns, var būt tikai pedofila smadzeņu produkts. Noņemot no Ilzes Bernovičas vienas vietas nost bērnu, pāri paliek mātīte, kas līdz šim dzīvojusi ar diviem vīriešiem divās mājās un tagad ārdās par to, ka viens no vīriešiem atteicies dzīvot šādā kroplā civillaulībā un noslēdzis likumīgu laulību ar citu sievieti.
  Naudas sodu pagaidām vēl neesmu maksājusi un uzskatu, ka ja to maksāšu, tad man ir tiesības arī pastrādāt aprakstīto noziegumu ar smadzeņu satricinājumu. Vai arī KNABs tomēr atrod laiku un noskaidro, ar ko nodarbojas korumpanti tiesībsargājošajās iestādēs Aizkrauklē un Pļaviņās, it īpaši eksperts Mārtiņš Siliņš un policists Edgars Kauliņš.

  08.04.2015. Ar cieņu : Ginta Zariņa

  P.S. Policistītes Lienes Rižikas ierosinātā krimināllieta pret Gintu Zariņu par neslavas celšanu noziedzniecei Ilzei Bernovičai ir izbeigta, KNABs lietu uzdeva izmeklēt Iekšējās drošības birojam, bet birojs atbildēja - lai lietu izmeklē Aizkraukles rajona prokuratūra, kur sēž jau minētā korumpētā prokurore D. Moreva, kura visdrīzāk arī pārstāv Lienes Rižikas jumtu ))) Policistiņa Edgara Kauliņa uzliktais administratīvais sods tiks pārsūdzēts Eiropas Cilvēktiesību tiesai un Latvijas valsts ir gatava maksāt, lai savos amatos paliktu korumpanti )))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl