Komentāri

Tetovēšanas un pīrsingu meistariem turpmāk pirms ķerties pie tušas un adatas būs jāiziet īpaši kursi. Tā ir tikai viena no vairākām prasībām noteikumos, kas šodien apstiprināti ministru kabineta sēdē.  Tetovēšanas mākslinieki atzīst, ka regulējums bija nepieciešams jau sen, taču arī bažījas par to, vai kontrolējošās iestādes būs pietiekami kompetentas un nepārspīlēs ar nepamatotām prasībām. 

Tetovēšanas mākslas popularitāte iekaro arvien jaunas ķermeņu daļas, neskatoties pat uz to, ka adatas daudzie dūrieni dažkārt ir visai sāpīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai upuri nebūtu pārāk lieli, Veselības ministrijā ir izstrādāti noteikumi tetovēšanas un pīrsingu saloniem. Pašreiz Latvijā nav reglamentētas īpašas prasības šādu pakalpojumu sniedzējiem. Tetovēšanas mākslinieks Agris Krūmkalns atzīst, ka beidzot ir sagaidīti noteikumi, kas bija nepieciešami jau sen.

Viena no prasībām – pirms tetovēšanas vai pīrsinga ievietošanas klientiem būs jāaizpilda anketa, kurā jāapraksta savs veselības stāvoklis, piemēram, alerģiskās reakcijas.

Tetovēšanas un pīrsinga speciālistiem būs jāpārliecinās par klienta vecumu. Nepilngadīgajiem jauniešiem pirms tetovējuma iegūšanas būs jāsagaida vismaz 18. dzimšanas diena.

Savukārt ar rakstveida vecāku atļauju tetovēties un ievietot pīrsingu drīkstēs arī jaunākā vecumā.

Veselības ministrijas pārstāve norāda, ka noteikumu galvenais uzdevums ir pasargāt iedzīvotājus no dažādām slimībām, kas tiek pārnēsātas ar asinīm.

Ministru kabinetā apstiprinātās prasības tetovēšanas un pīrsinga saloniem reglamentē telpu aprīkojuma uzturēšanas prasības. Tāpat arī kārtību kā jāveic darba piederumu dezinfekcija un sterilizācija. Tetovētājiem un pīrsingu ievietotājiem būs jāiziet īpaši 18 stundu higiēnas prasību apgūšanas kursi.

Noteikumi stāsies spēkā no nākamā gada 1. janvāra. Par noteikumu neievērošanu paredzēts līdz 350 eiro liels naudas sods.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl