Tētis bērniem izgatavo elegantu mini laivu un retro auto

0 Komentāru

TV3 raidījumā “900 sekundes” iepriekš rādīts meistars, kurš izgatavo elegantas motorlaiviņas bērniem. Tagad top jauna sērija – tās ir retro automašīnas. Mašīna darbojas ar elektromotoru, un, gluži kā kārtīgam auto, tai ir bremzes un atpakaļgaita.

Pie auto stūres sēž Nora, viņai blakus iesēdās brālis Dzintars. Māsa un brālis ar nelielo retro stila auto brauc ļoti prasmīgi, uzreiz redzams, ka abi jaunie braucēji pie stūres ir sēdušies jau daudzkārt.

Stūre – sarkankoka imitācija, ātrumpārslēgs – ieslēgts, uz aizmuguri, uz priekšu, izslēgt. Gāzes pedālis, bremžu pedālis, ja auto brauc 15 km/h, tad bremzes ir obligātas.

Mini automašīnas izgatavotājs Dzintars skaidro, kā darbojas nelielais retro stila spēkrats. Lai izgatavotu auto, kas brauc paklausīgi un tajā būtu patīkami vizināties, ir jāiegulda daudz laika: “Mašīnas tiek darinātas apmēram pusgadu, bet viss ir izstrādes procesā, tiek ielikts viens motors – neder, tiek ielikts cits – par jaudīgu, tā kā tas ir izstrādes process.”

Nora un mazais brālis Dzintars arī labprāt darbojas garāžā. Tai laikā, kad tētis izgatavo auto vai laivu, piemēram, Nora ir paguvusi uzmeistarot veselu valstību: “Sapņu valsts šeit ir, vesela valsts ar sapņiem. Viens sapņu karogs, kurš bērniem piepilda sapņus.”

Dzintars vecākais norāda, ka viņš ir gatavs palīdzēt ikvienam, kurš vēlas kopā ar jaunajiem galdniekiem kopā izgatavot līdzīgu retro automašīnu bērniem: “Noteikti neviens transportlīdzeklis nevar iztikt bez taures, lukturiem un dvēselīte – elektromotors, tagad moderni.”

Vasarā, kad ir siltāks, Nora kopā ar brāli savam retro auto piekabina spožo motorlaivu un dodas uz tuvējo dīķi. Arhīva kadros redzams, ka mini laiva ūdenī ne tikai izskatās eleganti, bet arī vadāma ļoti vienkārši.

Pēc nelielā izbrauciena ar motorlaivu to atkal piekabina pie retro auto, lai mērotu ceļu atpakaļ uz garāžu.

0 Komentāru