Testējam politiķu patriotisma zināšanas: Tatjana Ždanoka

Komentāri
Testējam politiķu patriotisma zināšanas: Tatjana Ždanoka
Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. (Foto: LETA)

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv testē pašmāju politiķu zināšanas par Latviju! Pateicamies visiem politiķiem, kas piekrita piedalīties zināšanu testā! Šodien varat aplūkot, kā uz pieciem jautājumiem atbildēja Latvijas Krievu savienības valdes līdzpriekšsēdētāja un Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Skaties un vērtē politiķes atbildes!

Visiem politiķiem tika uzdoti pieci vienādi jautājumi aizvadītajā nedēļā. Katrai atbildei bija dotas aptuveni 15 sekundes laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tatjana Ždanoka:

1. Nosauciet visus pirmskara Latvijas prezidentus!

Čakste, Ulmanis… Zemagals… un Kviesis!

2. Par ko ir atbildīga senlatviešu dievība Ūsiņš un par ko – Māra?

Ūsiņš… Māra.. [domā – red.] Māra, man šķiet, bija kāda jauna organizācija. Nē, tomēr neesmu neko dzirdējusi par šīm organizācijām.

3. Īsi un kodolīgi pārstāstiet eposa Lāčplēsis saturu un ideju!

Principā ir versijas, ka Lāčplēša reālais prototips ir viens no tiem vadoņiem, kuriem bija slāvu izcelsme. Tā es lasīju kāda vēsturnieka grāmatā. Bet kopumā Lāčplēsis cīnījās pret ļaunumu, pret ”kangariem”.

4. Nosauciet ceturto lielāko Latvijas pilsētu!

Pirmā, es zinu, ir Rīga, otrā – Daugavpils, trešā ir Liepāja, bet ceturtā – vai nu Ventspils, vai Jelgava, vai Jūrmala. Man šķiet, ka Ventspils.

5. Ko simbolizē Latvijas ģerbonī redzamā sarkanā lauva un pelēkais grifs?

Nu es domāju, ka lauva tā ir drošība un enerģija… [kādu laiku domā – red.] Sarkanā lauva tomēr ir Kurzeme un Zemgale, bet grifs – Vidzeme un Latgale.

Skaties arī, kā uz jautājumiem atbildējis Latvijas Reģionu apvienības lokomotīve Mārtiņš Bondars un No sirds Latvijai vadītāja Inguna Sudraba!

Uz cik jautājumiem pareizi atbildētu Tu?

Pareizās atbildes:

1. Nosauciet visus pirmskara Latvijas prezidentus!
Jānis Čakste, Gustavs Zemgals, Alberts Kviesis, Kārlis Ulmanis

2.Par ko ir atbildīga senlatviešu dievība Ūsiņš un par ko – Māra?
Ūsiņš ir gaismas un pavasara dievs, auglības simbols, kā arī zirgu un bišu aizgādnis. Māra ir augstākā mātes dievība, dod ”apvalku” cilvēku dvēselēm, bērns tiek uztverts kā Māras dāvana, Māra palīdz dzemdībās, kā arī paņem aizsaulē cilvēku dvēseles; Māra ir arī veselības un auglības aizgādne, arī piena un govju aizgādne.

3.Īsi un kodolīgi pārstāstiet eposa Lāčplēsis saturu un ideju!
Lāčplēsis ir Andreja Pumpura sarakstīts eposs. Lāčplēsis, šī eposa galvenais varonis, ir dievu izvēlēts, un viņa spēks slēpjas lāča ausīs. Virsaiša Aizkraukļa pilī viņš ievēro Spīdalu, kas sadarbojas ar svētuli Kangaru un Veco raganu. Eposa beigās gan Spīdala savu ļauno rīcību nožēlo un labojas. Vēlāk Lāčplēsis sastop Laimdotu, kurā iemīlas, kā arī Koknesi, ar kuru abi kļūst draugi un cīņu biedri. Svētulis Kangars izprovocē karu ar igauņiem, nedaudz vēlāk vācieši nolaupa un uz Vāciju aizved Laimdotu un Koknesi, un Lāčplēsis dodas viņus glābt. Ceļojums beidzas laimīgi, pēc tam Lāčplēsis apprec Laimdotu, bet Koknesis – Spīdalu, taču drīz vien varoņiem ir jācīnās ar krustnešiem. Pēc vairākām kaujām Lāčplēsim ir jāmēro spēki ar Melno Bruņinieku. Kangars atklāj vāciešiem, ka Lāčplēša spēks slēpjas ausīs, un cīņas laikā Melnais Bruņinieks ausis nocērt un abi iegāžas Daugavā.

4.Nosauciet ceturto lielāko Latvijas pilsētu!
Jelgava. Tur 2014. gada martā dzīvoja 62,5 tūkstoši cilvēku.

5.Ko simbolizē Latvijas ģerbonī redzamā sarkanā lauva un pelēkais grifs?
Sarkanais lauva simbolizē Kurzemi un Zemgali, bet pelēkais grifs – Vidzemi un Latgali.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl