Testē Mežaparka estrādes akustiku un drošību

Pievienot komentāru

Līdztekus Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem arhitekti un inženieri veic topošās estrādes akustikas un drošības pārbaudes.

Šim nolūkam izveidots īpašs estrādes makets, ar kura palīdzību digitālu un mehānisku simulāciju veidā speciālisti laboratorijā pārbaudīja, kā skaņa izplatīsies estrādes teritorijā pēc pārbūves.

Pārsegums kupola formā un stāvāks amfiteātris pastiprināšot skaņas skaļumu, bet citas detaļas koru dziedājumu ļaus uztvert smalkākās niansēs.

Andris Zabrauskis
akustikas eksperts, RTU docents

Paredzētie iekārtie akustiskie atstarotāji, kas faktiski sedz visu apakšējo virsmu. Ļoti komplicēta sistēma, vairāki simti šādu atstarotāju un no ārpuses jūs neredzat paredzēto membrānas materiālu, kas pasargā attiecīgi koristu daļu no vēja un lietus ietekmes. Visi šie materiāli ir absolūti jauni. Latvijā nekas tāds nav izmantots. Jārēķinās, ka šī know-how pakāpe ir visaugstākā, kāda ir pēdējā laika publiskajās būvēs.

Līdztekus skaņas pārbaudēm Vācijā īpašā vēja tunelī plānots pārbaudīt arī estrādes konstrukciju izturību pret vēju. Šim nolūkam veidos jaunu maketu ar 3D printera palīdzību.

Savukārt diriģenti ierosinājuši zem estrādes veidot vēl vienu koru mēģinājuma telpu, kas vienlaikus var tikt pielāgota koncertzāles vajadzībām.

Lasi vēl