Testē Mežaparka estrādes akustiku un drošību

Komentāri

Līdztekus Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem arhitekti un inženieri veic topošās estrādes akustikas un drošības pārbaudes.

Šim nolūkam izveidots īpašs estrādes makets, ar kura palīdzību digitālu un mehānisku simulāciju veidā speciālisti laboratorijā pārbaudīja, kā skaņa izplatīsies estrādes teritorijā pēc pārbūves.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsegums kupola formā un stāvāks amfiteātris pastiprināšot skaņas skaļumu, bet citas detaļas koru dziedājumu ļaus uztvert smalkākās niansēs.

Andris Zabrauskis
akustikas eksperts, RTU docents

Paredzētie iekārtie akustiskie atstarotāji, kas faktiski sedz visu apakšējo virsmu. Ļoti komplicēta sistēma, vairāki simti šādu atstarotāju un no ārpuses jūs neredzat paredzēto membrānas materiālu, kas pasargā attiecīgi koristu daļu no vēja un lietus ietekmes. Visi šie materiāli ir absolūti jauni. Latvijā nekas tāds nav izmantots. Jārēķinās, ka šī know-how pakāpe ir visaugstākā, kāda ir pēdējā laika publiskajās būvēs.

Līdztekus skaņas pārbaudēm Vācijā īpašā vēja tunelī plānots pārbaudīt arī estrādes konstrukciju izturību pret vēju. Šim nolūkam veidos jaunu maketu ar 3D printera palīdzību.

Savukārt diriģenti ierosinājuši zem estrādes veidot vēl vienu koru mēģinājuma telpu, kas vienlaikus var tikt pielāgota koncertzāles vajadzībām.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl