Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems, informē Drošības policija

0 Komentāru
Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems, informē Drošības policija
FOTO: F64

Pastiprināti uzraudzīt drošības situāciju šobrīd turpina Drošības policija. Vienlaikus gan tā arī norāda, ka terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir zems.

Intensīvi šobrīd notiek arī darbs pie likumprojektu apstiprināšanas, lai sekmētu cīņu pret terorismu, kā arī vērstos pret hibrīdkara draudiem.

Šodien beidzas termiņš, kurā valsts institūcijas var izteikt savus priekšlikumus par likumprojektu, kas paredz ieviest lidmašīnu pasažieru datu reģistru. Tas dotu iespēju analizēt lidmašīnu pasažieru datus, lai novērstu dažādus noziegumus, tostarp teroraktus.

Tikmēr Saeimas Juridiskās komisija šodien analizēs izmaiņas Krimināllikumā, kas paredz pārskatīt atbildību par noziegumiem pret valsti.

Likumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kas nosaka atbildību par palīdzību citai valstij darbībās, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm.

Šis pants palīdzēs vērsties, piemēram, pret patlaban aktuālo militāro nometņu rīkošanu jauniešiem. Iepriekš likuma izmaiņas tika virzītas steidzamības kārtā, taču šodien tas, visticamāk, tiks mainīts, lai būtu vairāk laika izvērtēt dažādas šo grozījumu nianses.

0 Komentāru