Terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, ziņo drošības dienesti

0 Komentāru
Terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, ziņo drošības dienesti
FOTO: LETA

Kā uz teroraktiem Parīzē reaģējuši mūsu specdienesti, Drošības policijas (DP) un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadību šodien par to iztaujāja Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāti. Viņi pēc slēgtās sēdes akcentēja, – atbildīgie strādā 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā.

Uzreiz pēc teroraktiem Parīzē Latvijā izveidota speciālā vienība, kas seko līdzi situācijas attīstībai. Patlaban terorisma draudu līmenis mūsu valstī ir zems, to pēc slēgtās Nacionālās drošības komisijas sēdes žurnālistiem apliecināja tās vadītāja Solvita Āboltiņa.

Solvita Āboltiņa, Saeimas priekšsēdētāja, Vienotība

Mums ir dažādas laika joslas un tiešām tūlīt pēc šiem teroraktiem ir izveidota speciāla vienība, kas ar to seko un strādā. Pati atrados Romā tai brīdī, kad man atnāca šī informācijas, sazvanīju Mežvieta kungu, viņa atbilde bija – mani puiši strādā.

Drošības dienestu pārstāvji jau paguvuši viesoties savu Eiropas kolēģu sanāksmēs, un savstarpējā informācijas apmaiņa notiekot vēl augstākā līmenī.

Paši iestāžu vadītāji ar žurnālistiem šodien nerunāja. Sēdē tika spriests arī par Francijas lūgumu pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm sniegt atbalstu tās cīņā ar teroristisko grupējumu Daesh.

Latvija palīdzību ir gatava sniegt, taču no sākuma sagaida konkrētu informāciju, kāda tieši palīdzība ir nepieciešama.

Tikmēr kā vēl viena no Parīzes teroraktu mācībām Saeimā izskan nepieciešamība rūpīgi pārliecināties, ka potenciālie patvēruma meklētāji ir tie, par ko uzdodas.

Kā LNT Ziņām norādīja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs, tas esot būtiskāk pat par bēgļu integrāciju vai valodas mācīšanu.

0 Komentāru