Teritoriālā reforma: šodien sākas apspriežu maratons ar iedzīvotājiem

1 komentārs
Teritoriālā reforma: šodien sākas apspriežu maratons ar iedzīvotājiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Administratīvi teritoriālās reformas apspriešana ar pašvaldību deputātiem beigusies, tagad sākas sarunas ar iedzīvotājiem. Apē, vienā no mazākajām pilsētām Latvijā, šodien notiks pirmā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces šāda veida diskusija par plānoto novadu reformu.

Apes novads, visticamāk, pazudīs no kartes, jo reforma paredz to apvienot ar Smiltenes novadu. Galvenais iemesls – mazais iedzīvotāju skaits – Apes pilsētā tas ir mazāks par 1000. Vietējie secina, ka tas apgrūtina investīciju piesaisti un kavē ekonomisko attīstību.

Pūce jau ir noslēdzis tikšanos sēriju ar deputātiem no 114 novadu un pilsētu pašvaldībām, un tagad līdz nākamā gada maijam turpinās konsultācijas ar iedzīvotājiem. Ministra virzītā reforma paredz būtiski mazināt pašvaldību skaitu – no šā brīža 119 līdz 35.

Iedzīvotājiem ir iespējams neskaidrību gadījumā zvanīt uz īpašu administratīvi teritoriālās reformas zvanu centru un rakstīt arī e-pastu, lai izteiktu savu viedokli un gūtu atbildes uz jautājumiem.

1 komentārs