Tenisisti Aļonu Ostapenko valsts prēmēs ar 28 458 eiro

Komentāri

Tenisistei Aļonai Ostapenko par uzvaru Francijas atklātajā čempionātā valsts maksās 28 458 eiro.

Tā nolēmusi Nacionālā sporta padome. Prēmiju saņems arī sportistes trenere – viņas mamma Jeļena Jakovļeva. Viņai piešķirs prēmiju 50% apmērā no Aļonas Ostapenko naudas balvas, proti, 14,2 tūkstošus eiro. Galavārds par prēmiju piešķiršanu vēl būs jāsaka valdībai. Aļonas Ostapenko triumfs Parīzē aktualizējis jautājumu par to, kā valsts prēmē profesionālos sportistus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ostapenko gadījumā valdības noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, neparedz maksāt prēmiju no valsts budžeta.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Mēs nevienu lēmumu nepieņemam pretrunā ar valdības noteikumiem. Bet, tā kā valdības izdotie noteikumi paredz standarta situācijas – tie, kas ir olimpiskie sporta veidi, un tur ir stingra kārtība, – tad šobrīd šī lēmuma, teiksim, tāds saturiskais pamats visdrīzāk būtu minams valsts tēla spodrināšana, valsts prestiža celšana un, protams, arī nenoliedzami ieguldījums sporta attīstībā, it īpaši jaunatnes sportam. Jo, protams, ka šāds izcils panākums iedvesmo jauniešus un liek izskanēt Latvijas vārdam ļoti pozitīvā nozīmē.

Lai ieviestu regulējumu, kā prēmijas piešķiramas profesionālajiem sportistiem, nozares pārraugs – Izglītības ministrija – ir sagatavojusi labojumus valdības noteikumos, kas paredz arī citas izmaiņas.

Foto: Aļonu Ostapenko sirsnīgi sagaida Rīgā

Video: ar ziediem un Ovācijām Rīgā sagaidīta Aļona Ostapenko

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl