Tenisisti Aļonu Ostapenko valsts prēmēs ar 28 458 eiro

Pievienot komentāru

Tenisistei Aļonai Ostapenko par uzvaru Francijas atklātajā čempionātā valsts maksās 28 458 eiro.

Tā nolēmusi Nacionālā sporta padome. Prēmiju saņems arī sportistes trenere – viņas mamma Jeļena Jakovļeva. Viņai piešķirs prēmiju 50% apmērā no Aļonas Ostapenko naudas balvas, proti, 14,2 tūkstošus eiro. Galavārds par prēmiju piešķiršanu vēl būs jāsaka valdībai. Aļonas Ostapenko triumfs Parīzē aktualizējis jautājumu par to, kā valsts prēmē profesionālos sportistus.

Ostapenko gadījumā valdības noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, neparedz maksāt prēmiju no valsts budžeta.

Kārlis Šadurskis

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Mēs nevienu lēmumu nepieņemam pretrunā ar valdības noteikumiem. Bet, tā kā valdības izdotie noteikumi paredz standarta situācijas – tie, kas ir olimpiskie sporta veidi, un tur ir stingra kārtība, – tad šobrīd šī lēmuma, teiksim, tāds saturiskais pamats visdrīzāk būtu minams valsts tēla spodrināšana, valsts prestiža celšana un, protams, arī nenoliedzami ieguldījums sporta attīstībā, it īpaši jaunatnes sportam. Jo, protams, ka šāds izcils panākums iedvesmo jauniešus un liek izskanēt Latvijas vārdam ļoti pozitīvā nozīmē.

Lai ieviestu regulējumu, kā prēmijas piešķiramas profesionālajiem sportistiem, nozares pārraugs – Izglītības ministrija – ir sagatavojusi labojumus valdības noteikumos, kas paredz arī citas izmaiņas.

Foto: Aļonu Ostapenko sirsnīgi sagaida Rīgā

Video: ar ziediem un Ovācijām Rīgā sagaidīta Aļona Ostapenko

Lasi vēl