Tendence tūrismā: Latviju arvien biežāk apmeklē viesi no tālām valstīm

Komentāri
Tendence tūrismā: Latviju arvien biežāk apmeklē viesi no tālām valstīm
Ilze Zvēra / f64

Latviju par atvaļinājuma galamērķi vasarās arvien biežāk izvēlas Ķīnas, ASV un citu tālu valstu iedzīvotāji. Arī lietainā vasara nav būtiski ietekmējusi tūristu skaitu mūsu valstī.

Nozares pārstāvji uzskata, ka šī vasara, par spīti, maigi sakot, ne visai draudzīgiem laikapstākļiem, kopumā ir bijusi veiksmīga.

“Uz Rīgu un Latviju kopumā jau nebrauc kā uz tādu pludmales galamērķi. Tāpēc arī mēs, par spīti sliktajiem laikapstākļiem, kas mums te jūnijā, jūlijā bija, mēs nejutām, ka būtu anulācijas, ka kādi būtu pārdomājuši un tieši šī iemesla dēļ neapmeklēja Latviju,” stāsta Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Jau šobrīd dati par jūniju un jūliju liecina, ka viesu un nakšu skaita pieaugums ir vairāk par 10%. Latviju par atpūtas galamērķi vasarā izvēlas ne tikai tūristi no Skandināvijas, Krievijas un Eiropas, bet arī viesi no tālākajām planētas malām.

“Tieši sezonas laikā vislabāk aug tālie tirgi, tur, protams, ir darāmā daudz. Jo arī Ķīnas tirgus, ka tas aug strauji, bet nakšu skaita ziņā tur ir maz nakšu. Bet pieaugums ir straujš, trīs gadu laikā – trīskāršojies. Tas ir tirgus, kur noteikti var strādāt vēl vairāk. Tāpat arī Amerikai patīk Baltijas valstis, patīk ņemt garāku atvaļinājumu un izbraukt, kombinējot visas 3 valstis kopā,” norāda Pinnis.

Tiesa, viesi no citiem kontinentiem biežāk dodas apmeklēt galvaspilsētu Rīgu. Savukārt lauku tūrisma galvenais klients ir Latvijas iedzīvotājs. Nozarē strādājošie ļoti spēcīgi izjūt Latvijas iedzīvotāju aizbraukšanu no valsts – trūkst gan klientu, gan arī darbinieku, norāda asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele.

“Mēs ļoti stipri jūtam, ka mums ir aizbraukuši prom ļoti daudz cilvēku no Latvijas, jo tie ir kā reiz lauku tūrisma klienti. Mums nav ļoti bagātu klientu un nav arī nabadzīgu klientu. Mums ir tas vidusslānis, kas lielā masā faktiski no Latvijas pēdējos gados aizbraucis, un mēs kā uzņēmēji to ļoti labi jūtam,” viņa saka.

Protams, arī laikapstākļi šovasar būtiski sarežģīja biznesa attīstību uzņēmumiem, kas piedāvā dažādas lauku tūrisma aktivitātes. Īpaši asi to izjuta Latgales uzņēmēji, kurus skāra plūdi. “Tie, kas ir vairāk pakļauti laikapstākļiem – jūras krasts un kas ir vairāk uz ikdienišķu atpūtu orientējušies, kas piedāvā baudīt laikapstākļus, tiem negāja labi. Latgale nav šogad priecīga kopumā. Latgalē nav viņiem ļoti optimistisks noskaņojums. Latgale rullē, kad ir labas, garas brīvdienas ar labu laiku,” atzīst Ziemele.

Par to, cik daudz naudas tūristi ir iztērējuši Latvijā šovasar, uzzināsim vien nākamgad. Taču jau šobrīd tūrisma jomas pārstāvji uzskata, ka rādītājiem jābūt augstākiem salīdzinājumā ar pērno gadu. Līdz šīm sliktākais peļņas ziņā tūrisma nozarei bijis 2012. gads. Savukārt ar pozitīvu skatienu jomas profesionāļi raugās nākamajā gadā, kad valstī notiks daudzi simtgades pasākumi.

Lasi vēl