“Telia” piekrīt, ka valsts varētu kļūt par apvienotā “LMT” un “Lattelecom” kontrolpaketes īpašnieku

1 komentārs
“Telia” piekrīt, ka valsts varētu kļūt par apvienotā “LMT” un “Lattelecom” kontrolpaketes īpašnieku
Ieva Čīka / LETA

Telekomunikāciju uzņēmumu “Latvijas mobilais telefons” (LMT) un “Lattelecom” privātais īpašnieks zviedru koncerns “Telia” informējis Ekonomikas ministriju, ka būtu gatavs tam, ka valsts iegūst kontrolpaketi, ja abi uzņēmumi tiek apvienoti.

To TV3 Ziņām atzina Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kā arī akcentēja, ka tas būtiski mainīs situāciju brīdī, kad valdībai būs jāizlemj, vai piekrist “gadsimta darījumam” par abu uzņēmumu apvienošanu.

Iepriekš “Telia” uzstāja, ka tai jākļūst par kontrolpaketes turētāju. Pēc Ašeradena teiktā, privātais partnera piedāvājums arī neprasa papildu izdevumus no valsts budžeta, lai kontrolpaketeti iegūtu.

Jaunais piedāvājums nozīmē, ka jautājumu par to, vai apvienot abus uzņēmumus, kuru vērtība savulaik lēsta vairākos simtos miljonos eiro, valdība atkal izskatīs pēc ilgāka pārdomu brīža. Ašeradens gan nebija gatavs atklāt, vai aicinās kolēģus valdībā pieņemt “Telia” piedāvājumu. Tas esot jāizlemj valdošajai koalīcijai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl