Teksta tiešraides arhīvs: Leģionāru atceres dienas gājiens. Ir divi aizturētie

1 komentārs
Teksta tiešraides arhīvs: Leģionāru atceres dienas gājiens. Ir divi aizturētie
Foto: LETA

Šodien vairākās vietās Latvijā norisinās leģionāru piemiņai veltīti pasākumi. Lielākā uzmanība pievērsta gājienam un ziedu nolikšanai pie Brīvības pieminekļa. Skaties.lv piedāvā tiešraidi no notikuma vietas.

Atjaunot

Teksta tiešraide

Biedrības “Daugavas vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst. 11.00 pie Rīgas Sv. Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa. Savukārt biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst. 7.00 līdz 13.00. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēku.

Rīgas domē pieteikts bija vēl viens, biedrības “Latvijas Antinacistiskā komiteja”, plānots pasākums. Taču dome tam piemēroja ierobežojumus, nosakot, ka pasākums nevar norisināties vienlaikus un vienā vietā ar abu pārējo biedrību pasākumiem, tādēļ tai tika piedāvāti divi varianti – rīkot pasākumu vienlaicīgi, taču citā vietā, piemēram, Bastejkalnā, vai arī rīkot pasākumu Brīvības pieminekļa pakājē pēc abiem pārējiem pasākumiem.

Biedrību šādi ierobežojumi neapmierināja un tā vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar prasību domes noteiktos ierobežojumus atcelt. Tiesa prasību noraidīja, līdz ar to biedrības pārstāvis Josifs Korens apstiprināja, ka biedrība pasākumu atcels pavisam.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

1 komentārs