Komentāri

Bijušais NATO ģenerālsekretārs brīdinājis, ka Maskava, lai pārbaudītu alianses reaģēšanas spējas, hibrīdkaru varētu sarīkot arī pie mums. Ārlietu ministrs ceļ trauksmi un rosina paaugstināt aizsardzībai un iekšlietām atvēlēto finansējumu. 

”Mostamies: aizsardzības izdevumi 2% pirms 2020, iekšējā drošība tagad nevis “kaut kad”,” ar šādu paziņojumu Minhenes drošības konferences laikā sociālajos tīklos klajā nāca ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Straujāku Latvijas rīcību prasa situācija Austrumukrainā, kas radikāli pasliktinās, arī šodien telefonintervijā no Briseles LNT Ziņām neslēpa ministrs.

”Es nesagaidu, ka situācija, pat ja tiek panākts pamiers, pat ja Ukrainas austrumos pārstāj šaut, ka kopējā drošības situācija mūsu kontinentā radikāli uzlabosies, tāpēc, manuprāt, ir vesela rinda pasākumu, kas ir jāveic ātrāk+1:40 Jo es jūtu, ka situācija šobrīd nevis uzlabojas, bet pasliktinās,” norādīja Rinkēvičs.

Ministrs rosinās valdību straujāk celt finansējumu aizsardzībai un atvēlēt lielākus līdzekļus iekšlietu sistēmas spēju attīstībai.

Par papildu finansējumu ministrs diskusijas rosinās arī Nacionālās drošības padomē. Tikmēr aizsardzības ministrs pagaidām norāda, ka cerības uz ātrāku finansējuma palielinājumu varētu rasties vien tad, ja uzlabotos ekonomiskā situācija.

Brīdinājumiem par hibrīdkaru un arī bijušā ASV prezidenta padomnieka Zbigņeva Bžezinska izteikumiem, ka Rīgu un Tallinu būtu iespējams ieņemt dienas laikā, ir jāatvēsina ne vien NATO, bet arī mūs pašus, saka Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

”Bžezinskis pateicis diezgan nepatīkami mums, ka Rīga un Tallina var tikt ieņemta dienas laikā. Tas domāju, ka atvēsina arī mūs. Situācija nav patīkama, šī nedrošība šeit ir reģionā. Ja Putinam ir vēlme iziet uz plašāku konfrontāciju vai eskalāciju, tad nenoliedzami Baltijas valstis ir tas vājākais ķēdes posms,” tā LNT Ziņām norādīja Sprūds.

Eksperts uzskata, ka labs signāls būtu, ja Latvija 2% aizsardzībai atvēlētu nevis līdz 2020. gadam, bet, piemēram, šā parlamenta darbības laikā. Tikmēr atturēt Krieviju no turpmākām avantūrām varētu pārliecība, ka tā šeit saskarsies ar nopietnu pretestību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl