Teju 80% uzņēmēju atbalsta jauno administratīvi teritoriālo reformu

3 komentāri
Teju 80% uzņēmēju atbalsta jauno administratīvi teritoriālo reformu
PAULA ČURKSTE, LETA

Iecerētajai administratīvajai reformai ir plašs Latvijas uzņēmēju atbalsts. Par konkrēto vēlamo pašvaldību skaitu gan nerunājot, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ceturtdien iepazīstināja ar savu redzējumu par novadu reformu.

Lauvas tiesa uzņēmēju atbalsta administratīvi teritoriālo reformu. Tai jāveicina labi apmaksātu darbavietu rašanās.

Latvijā patlaban ir 119 pašvaldības. Cik to būs pēc iecerētās administratīvi teritoriālās reformas, pagaidām nav konkrēti zināms, taču, visticamāk, skaits varētu būt starp 30-40.

LTRK, kas pārstāv 2500 uzņēmēju, veikusi biedru aptauju par administratīvi teritoriālo reformu. Teju 80% pauduši atbalstu tai un aptuveni tikpat uzskata, ka pašvaldību skaits jāsamazina vai jāveido reģionālie centri.

Kameras vadība uzsver, ka reformas virsuzdevumam jābūt ekonomikas izaugsmei, lai liktu pamatus labi apmaksātu darbavietu vairošanai.

“Skaidrs ir tas – ja reģionos mēs strauji neattīstīsim uzņēmējdarbību, tad reģionu atdzimšana un attīstība nav iespējama,” uzsvēra LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Organizācija arī saredz vairākus pamatvirzienus reformai, tostarp samazināt vietvaru izdevumus un motivēt tās piesaistīt uzņēmējus un investīcijas. Jāmaina arī Pašvaldību izlīdzināšanas fonds.

Savukārt Rīgai un Pierīgai jābūt atsevišķai reformas sadaļai, lai pilnvērtīgi izmantotu galvaspilsētas aglomerācijas potenciālu. Būtiski ir tikt skaidrībā ar sabiedriskā transporta sistēmu, ņemot vērā, ka daudzi strādā Rīgā, bet dzīvo – ārpus galvaspilsētas.

Jāatgādina, ka reformu iecerēts tādā laikā, lai jau nākamās pašvaldību vēlēšanas 2021. gadā varētu notikt pēc jaunā dalījuma.
3 komentāri