Komentāri
Teju 200 cilvēkiem varētu būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis
FOTO: LETA

Tiek ziņots, ka nekvalitatīvu pārbaužu dēļ teju 200 cilvēkiem varētu būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis, ziņo Latvijas Radio.

Atklājies, ka pārlieku novecojusi testēšanas iekārta palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) atklāj, kak pēdējā gada laikā nosūtījis slimnīcām 195 brīdinājuma vēstules, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis.

Tas, ka kāds no donoriem ir potenciāli inficēts ar C hepatītu, atklājies, atkārtoti testējot vecos rezultātus personai.

VADC gan kliedē bažas par to, ka joprojām pacientiem varētu pārliet asinis, kas ir potenciāli inficētas ar vīrushepatītu C.

Atgādinām, ka  Latvijā šobrīd ar šo vīrusu inficēti aptuveni 40 000 cilvēku, taču speciālisti pieļauj, ka šis skaits var būt arī lielāks, jo C hepatītam, atšķirībā no dažiem citiem hepatītiem, nav ļoti specifisku un uzkrītošu pazīmju.

Sākot no janvāra, C hepatīta ārstēšanai atvēlēts divas reizes lielāks budžeta finansējums nekā iepriekšējos gados, un tas ļāvis ieviest mūsdienīgu un daudzkārt efektīvāku terapiju.

Tāpat pilnībā likvidēti apjomīgie pacientu līdzmaksājumi, kas lielai daļai pacientu iepriekš būtiski ierobežoja iespēju saņemt ārstēšanu.

Lasi vēl