Komentāri
Teju 200 cilvēkiem varētu būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis
FOTO: LETA

Tiek ziņots, ka nekvalitatīvu pārbaužu dēļ teju 200 cilvēkiem varētu būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis, ziņo Latvijas Radio.

Atklājies, ka pārlieku novecojusi testēšanas iekārta palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) atklāj, kak pēdējā gada laikā nosūtījis slimnīcām 195 brīdinājuma vēstules, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis.

Tas, ka kāds no donoriem ir potenciāli inficēts ar C hepatītu, atklājies, atkārtoti testējot vecos rezultātus personai.

VADC gan kliedē bažas par to, ka joprojām pacientiem varētu pārliet asinis, kas ir potenciāli inficētas ar vīrushepatītu C.

Atgādinām, ka  Latvijā šobrīd ar šo vīrusu inficēti aptuveni 40 000 cilvēku, taču speciālisti pieļauj, ka šis skaits var būt arī lielāks, jo C hepatītam, atšķirībā no dažiem citiem hepatītiem, nav ļoti specifisku un uzkrītošu pazīmju.

Sākot no janvāra, C hepatīta ārstēšanai atvēlēts divas reizes lielāks budžeta finansējums nekā iepriekšējos gados, un tas ļāvis ieviest mūsdienīgu un daudzkārt efektīvāku terapiju.

Tāpat pilnībā likvidēti apjomīgie pacientu līdzmaksājumi, kas lielai daļai pacientu iepriekš būtiski ierobežoja iespēju saņemt ārstēšanu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl