Teikā būs jauns parks vai VDD biroja ēka? Jautājums par to nonāk augstākajā politiskajā līmenī

4 komentāri

Jau visaugstākajā līmenī tiek spriests par ieceri pretēji pilsētvides aktīvistu viedoklim Valsts drošības dienesta (VDD) ēku būvēt Teikā. Vēlreiz pārskatīt lēmumu par parka vietā iecerēto specdienesta ēku, kas varētu izmaksāt 50 miljonus eiro, rosina vismaz viens koalīcijas partneris.

Sadūrušās iedzīvotāju un valsts drošības intereses, tā ažiotāžu ap plāniem Teikā būvēt Valsts drošības dienesta ēku, nevis izveidot parku, raksturo iekšlietu ministrs. “Ne jau iekšlietu ministrs ir tā persona, kura virza vai nevirza kopējo projektu. Reaģējot uz sabiedrības iniciatīvu un satraukumu, faktiski lūdzu sasaukt Nacionālās drošības padomes sēdi,” saka iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

“KPV LV” frakcija sola atbalstīt sava ministra nostāju, tikmēr daudz kareivīgāk noskaņots ir cits koalīcijas partneris – Jaunā konservatīvā partija. Tā pati uz tikšanos bija aicinājusi aktīvistus, kas savākuši 15 tūkstošus parakstu, prasot būvniecības plānus bijušā velotreka “Marss” teritorijā apturēt.

“Grifs slepeni vai kāda slepenā naudas tērēšana, būvniecība, tas ir paaugstināti gan izšķērdēšanas, gan korupcijas riski. Tāpēc gan premjerministram, gan Ministru kabinets ir pastiprināti jāuzrauga. Tas ir Latvijas drošības interesēs,” pirmdien norādīja Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe.

Jaunā konservatīvā partija jautājumu par drošības iestādes ēku, kuras izmaksas varētu sasniegt 50 miljonus eiro, pirmdien lika arī koalīcijas sanāksmes dienaskārtībā. Arī premjers pēc sanāksmes pauda, ka diskusija šajā jautājumā ir nepieciešama.

“Es labi varu saprast Rīgas iedzīvotājus, kas grib vairāk parku ierīkošanu, tajā pašā laikā es arī varu saprast, kāpēc tāds lēmums bija pieņemts,” norādīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Daudz brīvākā atmosfērā pirmdien ar aktīvistiem tikās vēl viena koalīcijas partnera – “Attīstībai/Par” – pārstāvis, Rīgas mēra amata kandidāts. “Es saprotu, ka ir grūti apstādināt kādu procesu īpaši, ja tajā ir ielikts tik daudz laika un pūliņu, bet tā mana pieredze liecina, ka bieži vien tas ir vienīgais pareizais risinājums,” pauž Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis (A/P!).

Paši aktīvisti uzsver, ka nevēlas tikt ierauti politiskās spēlēs, taču apzinās, ka stāsts vairs nav tikai par parku.

“Tas jau ir politisks jautājums, tas ir pāraudzis to parku. Tas ir tiešām, vai valsts ir spējīga ieklausīties sabiedrības viedoklī,” uzskata “Rīgas apkaimju alianses” valdes priekšsēdētājs Māris Jansons.
4 komentāri