Tehnoloģiju attīstības ēnas puse! Uzbrūk ”gudrie” ledusskapji

Komentāri

Iekārtas, kas sajūt mūsu klātbūtni, nolasa vēlmes, atvieglo dzīvi un, ja vajadzīgs, pat iepērkas veikalā mūsu vietā. Izklausās pēc mājsaimnieču sapņu piepildījuma. Taču, kā ar ikvienu inovāciju, atrodas cilvēki, kuri gatavi tehnoloģijas izmantot savtīgos nolūkos.

ASV bijuši gadījumi, kad hakeri pieslēdzas mājas novērošanas kamerām un par uzņemtajiem, tai skaita – arī guļamistabas kadriem no saimnieka vēlāk izspiež naudu. Tāpat gadījies, ka ledusskapis piedalās lielākā kiberuzbrukumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gints Mālkalnietis, Cert.lv IT drošības speciālists:
Šādas iekārtas visbiežāk uzbrūk citiem datoriem internetā, jo jāsaprot – termostats vai ”gudrais” ledusskapis arī ir dators, tikai ļoti mazs. Standarta uzbrukumi ir t.s. “piekļuves atteices” tipa uzbrukumi, kas pārslogo serveri ar pieprasījumiem, liedzot normālu tīkla darbību.

Gudrie ledusskapji, kas ziņo par derīguma termiņu beigām un iepērkas internetā, Latvijā vēl ir maz izplatīti, taču televizori gan pieslēgti internetam. Un, ja kļūdas vai nezināšanas pēc atstāta piekļuve no visas pasaules, tad itin viegli gan ielūkoties, kas notiek Jūsu mājā, gan veikt lielāka mēroga uzbrukumus.

Ko darīt? Speciālists skaidro – galvenokārt vainojami ražotāji, kas nepietiekami piedomā par drošību un instrukcijās nelabprāt informē cilvēkus par lietu patiesajām funkcijām, bet augstskolas diploma interneta tehnoloģijās katram, protams, nav.

Gints Mālkalnietis, Cert.lv IT drošības speciālists:
Pirmais – jāsaprot, vai iekārta ir domāta tiešai darbībai internetā vai caur maršrutētāju, kas nodrošina ugunsmūra funkcijas. Vai iespējams nomainīt paroles, nevis tiek lietotas tās, ko visi zina. Visbeidzot, ierīci vislabāk sagatavot speciālistam, kas vismaz sapratīs, kas rakstīts instrukcijā.

Ražotāji šobrīd pieliek lielas pūles, lai izstrādātu ierīču standartus. Speciālists cer, ka nākotnē iegūsim ”gudros” ledusskapjus, tosterus, spoguļus un termostatus, kas ne vien atvieglos mūsu dzīvi, bet ar pareizām konfigurācijām gādās arī par drošību.

Drošs bērnu saturs ir šeit!

Līdz tam pasargāt var parastie padomi – neklikšķināt, kur nevajag, uzstādīt drošas paroles un nepakautrēties padomu palūgt kādam gudrākam šai jomā.

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl