Tehniska brāķa dēļ atceļ spriedumu Imantas pedofila apelācijas lietā

4 komentāri
Tehniska brāķa dēļ atceļ spriedumu Imantas pedofila apelācijas lietā
FOTO: Aigars Lazdiņš ()

Rīgas apgabaltiesa šodien aiz slēgtām durvīm skatīja tā dēvēto Imantas pedofila krimināllietu. TV3 Ziņu korespondents Aigars Lazdiņš no tiesas ziņo, ka spriedums Imantas pedofila lietas daļā atcelts tehniska brāķa dēļ.

Pats apsūdzētais Nauris Pikšteins un viņa aizstāvis Antons Drēbnieks iesniedza apelācijas sūdzību par pirmās instances tiesas spriedumu. Jautājums ir par soda bardzību, jo advokāts uzskata, ka sods varēja būt mazāk bargs. Tiesa ir ņēmusi vērā vienu vainu mīkstinošu apstākli, taču advokāts savā sūdzībā norādījis uz vairākiem šādiem apstākļiem.

Apsūdzētais Pikšteins atzīts par vainīgu visās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.
Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.
Vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

Foto

Reportāža no tiesas TV3 Ziņās plkst. 19.00!

4 komentāri