3 komentāri

Te būtu darbs Drošības policijai – tā par Latviju nomelnojošu, tendenciozu sižetu, kuru radījis Latvijā dzīvojošs NTV žurnālists, saka Nacionāla plašsaziņas līdzekļu padome. Sabiedrībā sašutumu radījusi Andreja Hramcova reportāža par Lāčplēša dienas lāpu gājienu, kura laikā autors saklausījis nacisma iezīmes. Kā “eksperti” intervēti pretvalstiskie radikāļi Lindermans un Gapoņenko.

NTV sižets ieturēts labākajās Kremļa naida kurināšanas politikas tradīcijās pret Baltijas valstīm. Miljoniem Krievijas iedzīvotāju 11. novembrī kārtējo reizi varēja nošausmināties, kā Rīgas ielās šķietami “atdzimst fašisms”.

Andrejs Hramcovs, NTV žurnālists:

Lāpu gājienā dalībnieki skandēja: Latviju latviešiem! Eiropas Savienībā, kur internacionālisms un tolerance ir obligāta demokrātijas sastāvdaļa, šādi lozungi ir neiespējami. Grūti iedomāties, ka kāds varētu pieprasīt Franciju frančiem vai Vāciju tikai vāciešiem.

Lieki teikt, ka šādi saukļi sižetā nav dzirdami. Sižetā kā eksperts runā prokrieviskie radikāļi Vladimirs Lindermans un Aleksandrs Gapoņenko, un pat kāda bijusī Salaspils koncentrācijas nometnē ieslodzītā. Lāčplēša diena iebāzta vienā katlā ar ierasto Kremļa retoriku par fašistiem, un izskan klaji melīgi apgalvojumi. Andrejs Hramcovs, NTV žurnālists:

Vietējie politiķi piemin Lāčplēša dienu, bet nekad nepiemin Salaspilī mirušos bērnus.

Tāpat izskan minējumi, ka lāpas pirktas par valsts naudu, kas arī neatbilst patiesībai. Sižeta noslēgumā žurnālists pauž draudīgu secinājumu – 18. novembrī nacionālie radikāļi ielās cer pulcēt jau desmitiem tūkstošus lāpu gājiena dalībnieku. Par sižetu sašutumu pauž NEPLP, kas nosūtījusi lūgumu izvērtēt melīgo sižetu Anglijas raidorganizāciju uzraugiem, jo NTV, kas raida Latvijā, reģistrēts Britu salās. Sižets iztulkots angliski un kopā ar juridisko pamatojumu nosūtīts britiem.

Aija Cālīte-Dulevska, NEPLP vadītāja:

Mēs šajā gadījumā sodu uzlikt nevaram. Šeit varētu būt darbs Drošības policijai, ja šis žurnālists dzīvo Latvijā.

Sižeta autors, kurš dzīvo Latvijā, sniegt savu komentāru kameras priekšā atteicās.

Andrejs Hramcovs, NTV žurnālists:

Visi redz tikai paviršumu, kas zem ūdens tur ir – neviens nezina… Un es negribu neko stāstīt.

Aija Cālīte-Dulevska, NEPLP vadītāja:

Mans personīgais viedoklis, ko es saku kā Latvijas pilsone, nevis padomes priekšsēdētāja – šis ir naidu kurinošs sižets, kas mēģina apkaunot Latvijas valsti. Tur pārkāpums ir saskatāms ar neapbruņotu aci. Liels kauns, ka Latvija tādā veidā izskan Krievijas medijā.

Naudas sods, brīdinājums, licences anulēšana – šādas sankcijas teorētiski var saņemt NTV Eiropas pārstāvniecība. NEPLP pieredze gan līdz šim bijusi rūgta – reiz latviešu sūdzību par NTV Latviju nomelnojošo sižetu britu uzraugi vērtēja piecus mēnešus, un beigās neko nosodāmu nesaskatīja.

Tikmēr atliek vien gaidīt, kā Kremļa mediji atspoguļos 18. novembri. Visticamāk, arī šajā dienā Krievijas iedzīvotāji tiks baroti ar dezinformāciju par naidīgo Baltijas valsti, kas to tik vien plāno, kā izrēķināties ar vietējiem krievvalodīgajiem.

Latviju nomelnojošo sižetu par Lāčplēša dienu var noskatīties te (sākums 5:14):

 

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl