Taxify zem policijas lupas! Andrejostā aiztur ”taksistu” bez tiesībām

6 komentāri

Pēdējo mēnešu laikā galvaspilsētas likumsargi saskaras ar jaunu problēmu! Nelikumīgiem pasažieru pārvadātājiem, kas maskējas aiz izmaksu dalīšanas izkārtnes. Lielākais un redzamākais policistu bieds ir lietotne Taxify. Kā stāsta inspektors, aplikācijas veidotāji sevi pozicionē kā vidutāju starp taksistiem un klientu.

Citiem vārdiem sakot, faktiski taksometru pakalpojumu sniedzēji, apkalpo klientus bez licences, atļaujām un īpaši aprīkotiem auto. Turklāt viņi nemaksā nodokļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī likumsargs nenoliedz, ka pati izmaksu dalīšanas ideja nebūt nav nosodāma – konkrētais risinājums nav pieņemams. Tādēļ vakar inspektori veikuši kārtējo kontroles braucienu, lai paši pārliecinātos par to, kā tad strādā šī sistēma.

Turpat galamērķī, Andrejsalā, apturētais Subaru vadītājs bijis manāmi pārsteigts par negaidīto sastapšanos ar policistiem.

Pēc īsas sarunas ar autovadītāju inspektori pārliecinājušies, ka braucamrīks nav reģistrēts kā taksometrs, kā arī, pārbaudot vadītāja personas datus, konstatējuši, ka viņš pie stūres sēdies, par spīti vadītāja tiesību liegumam. Pēc pārbaudes, automobilis nonācis policijas iecirknī, bet vadītājs saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu. Plānotās peļņas vietā nu priekšā ilga skaidrošanās un prāvi izdevumi.

Inspektors atklāj, ka pati kompānija neizrāda vēlmi sadarboties ar policistiem, lai šo nozari sakārtotu. Tūrisma policija Taxify pārstāvjiem jau vairākkārt norādījusi uz konstatētajām nepilnībām un faktu, ka privātpersonas, kuras veic pārvadājumus, pārkāpj likumu, taču vienīgi vismaz pagaidām redzamie rezultāti ir lietotnē nomaskēti automobiļu reģistrācijas numuri, kas neļauj policistiem noteikt, vai uz izsaukumu atbrauks taksometrs, vai privāts auto, kā arī daži bloķēti konti šajā aplikācijā, kurus pārbaužu nolūkā izveidojuši policisti.

Pavisam citās domās gan ir paša uzņēmuma pārstāvis Martins Villigs, kurš ir Taxify līdzdibinātājs. Viņš uzver, ka tas ir pavisam jauns sabiedrībai, likumdevējiem un policistiem vēl neskaidrs koncepts. Mobilā aplikācija, kas šobrīd strādā jau vairāk nekā desmit valstīs, ļaujot cilvēkiem jebkurā brīdī tikt pie transporta līdzekļa – vienalga, tas ir licencēts taksometrs, vai vienkārši auto, kura stūrētājs vēlas piepelnīties un kādu aizvest. Šobrīd, to izmantojot jau pusmiljons cilvēku.

Taxify pārstāvis norāda, ka pēdējo gadu laikā šī jaunā ideja gūst lielu popularitāti visā pasaulē. Viņaprāt, Lietuva un Igaunija šobrīd cīnās par to, kuras parlaments pirmais akceptēs jaunos likumus, kas padarīs šo sistēmu pilnīgi legālu. Arī Latvijā šobrīd notiekot sarunas ar ministriju pārstāvjiem un atbildīgajām institūcijām, lai atrastu veidu, kā sakārtot šo šobrīd neskaidro nozari. Likumi, kas regulē pasažieru pārvadājumus radīti pirms desmit vai pat divdesmit gadiem, kad šādas tehnoloģijas nebija pieejamas un šādu servisu vienkārši nevarēja radīt.
Visticamāk, jaunu noteikumu un regulējuma radīšanai būs nepieciešams kāds laiks – izmaiņas likumdošanā varētu prasīt pat gadu, vai ilgāk. Protams, tas esot ļoti atkarīgs no politiķu atsaucības.

Lai arī Martins Villigs uzsver, ka Taxify rūpīgi pārbauda autobraucējus, kuri reģistrējas sistēmā un šī pārbaude esot pat nopietnāka, nekā licencētiem taksistiem, policistu konstatētais precedents Andrejsalā pierāda pretējo.

Diemžēl šo situāciju Villiga kungs komentēt nevar, jo kompānija neesot saņēmusi ziņu par konkrēto notikumu. Lai arī izmaksu dalīšanas ideja ir apsveicama un iespējams, jau tuvākajā nākotnē krasi mainīs pasažieru pārvadājumu biznesu, šobrīd koncepts vēl ir baltiem diegiem šūts un kā parasts autobraucējs reģistrējoties šajā aplikācijā un pārvadājot pasažierus, jūs tomēr riskējat sastapties ar policistiem, saņemt protokolu, kā arī šķirties no auto uz visiem laikiem. Jā arī šāds sods – konfiskācija, var tikt piespriests, par nelikumīgu taksometru pakalpojumu sniegšanu.

Video

TOP komentāri

 • Youth
  +2 +2 0

  Youth

  Tiesības var zaudēt arī pēc vadītāja pārbaudes, par to neiedomājaties?
  Braukā labāk ar pandām, kur vadītāji pie stūres ir piedzērušies un viņiem tiesības atņem klientiem atrodoties mašīnā! Maniem paziņām tā bija!
 • Youth
  +2 +2 0

  Youth

  Nezinu par legalitāti, bet kvalitatīvāka par taxify Rīgā pakalpojuma nav. #nesaucietpandu
 • Argo
  +2 +2 0

  Argo

  Pfff...pilnigi pajaat...turpināsim braukt...
  Nebrauktu, ja nebūtu gadījumi, kad kontrolei ķepiņā iedod... ;) tā kā ..chilll

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl