Tautieši Anglijā iepriecina britus ar ”latviešu zaķu” medībām

Komentāri

Latviešu emigrantu plaši apdzīvotajā Anglijas pilsētā Mensfīldā šajās Lieldienās cilvēkus iepriecināja latviešu sarīkotās gleznoto zaķu medības.

Mensfīldas pilsētas domē strādājošā Dace Gaile vēlējās emocionāli satuvināt latviešu imigrantu kopienu ar angļiem, kas sevišķi svarīgi šobrīd “Brexit” kontekstā. Tāpēc radās ideja Mensfīldas tirgus laukumā izvietot Īrijā dzīvojošās latviešu mākslinieces Ingas Driles Pētersones gleznotos lielformāta Lieldienu zaķus. Tas savukārt parādot Anglijas un Īrijas latviešu emigrantu kopienu sadarbību. Kopumā Mensfīldas tirgus laukuma dažādās vietās izvietoti septiņi vides objekti. Sekojot kartei, bērniem šie zaķi bija jāatrod.

Gints Tamanis
latviešu emigrants Anglijā

Esam latviešu ģimenīte no Spaldingas, atbraucām ciemos uz Mensfīldu, Anglijā, kur māksliniece Inga Drile Pētersone ir izveidojusi ļoti skaistus zaķīšus Lieldienām. Meklējām olas, staigājot pa karti, ieguvām balvas un jauki pavadījām laiku.

 

 

Tāpat vēl ir arī fotosiena ar zaķu kopbildi, kur angļu un arī latviešu bērni ļoti aktīvi fotografējās. Šī ir pirmā reize, kad Anglijas pilsētā Mensfīldā latvieši iesaistās Lieldienu aktivitāšu rīkošanā.

Mensfīldas pilsētas vadība, ka arī paši briti esot patiesi priecīgi, ka šajās Lieldienās izdevies ieviest ko jaunu.

Nākamā reize, kad šajā Anglijas pilsētā būs aplūkojams latviešu veikums, paredzēta 14.jūnijā. Mensfīldas domes pasākumu rīkotāja, latviete Dace Gaile stāsta, tad notiks starptautisks gadatirgus: “Mēs esam saņēmuši jau pirmos 5 latviešu uzņēmēju un amatnieku pieteikumus. Aicinām pieteikties ne tikai Lielbritānijā, bet arī Latvijā dzīvojošos amatniekus, rokdarbu meistarus un uzņēmumus ciemos pie mums Mensfīldā.”

Lasi vēl