Tautas metodes! Vienkāršs un efektīvs līdzeklis, kas palīdz pēc lapsenes koduma

1 komentārs
Tautas metodes! Vienkāršs un efektīvs līdzeklis, kas palīdz pēc lapsenes koduma
Pascal / Flickr

Vasara, vasariņa… Tā vien gribas basām kājām staigāties zālājā vai arī doties atpūtā pie dabas. Taču – kur daba, tur kukaiņi, dzēlēji un nedienas… šoreiz runa par lapsenēm, kuru kodumi var izraisīt pamatīgas alerģiskas reakcijas. Tautas metodes mūsdienās ir, iespējams, mazāk zināmas, taču ne mazāk efektīvas! Ko darīt, ja iekož lapsene, koduma vieta pamatīgi sapampusi un niez?

Izrādās, nav pat jāiet uz aptieku pēc dārgiem pretiekaisuma līdzekļiem – palīdzēt var piemājas dārzā vai lielveikalā atrodams SĪPOLS! Pārbaudīta tautas metode – pēc lapsenes koduma, vispirms, uz tā jāliek, vēlams, auksta melnzeme, bet pēc tam – koduma vietu jāierīvē ar sīpolu. Tas tiešām palīdz!

Kā stāsta mediķi, pēc kukaiņu kodumiem alerģiska reakcija var attīstīties “ļoti strauji un uzreiz pēc kukaiņa dzēliena vai pat vairākas stundas pēc tā”. Bīstami var būt, ja kukainis iedzeļ sejā, kaklā, limfmezglos, elpošanas ceļos vai ja vienlaicīgi sadzeļ vairāki kukaiņi. Sevišķi bīstami, ja iedzelts mutes dobumā – strauji piepampstot dzēliena vietai, cietušais var nosmakt. Visbiežāk šādas situācijas rodas, ja lapsene vai bite nepamanot tiek ielikta mutē kopā ar ēdiena kumosu vai dzērienu.

Savukārt, mediķu ieteikumus, ko darīt, ja iedzeļ kukainis, lasi te!