Tas notiek Latvijā – mazdārziņa teritorijā lepni plīvo PSRS karogs

3 komentāri
Tas notiek Latvijā – mazdārziņa teritorijā lepni plīvo PSRS karogs
Ekrānšāviņš

Kāda mazdārziņa teritorijā – pagalmā – izkārts karogs ar PSRS simboliku, vēsta aculiecinieki.

Uz notikuma vietu dodas raidījuma Bez Tabu komanda, kas saņēma sašutuša aculiecinieka sūdzību. Bez Tabu dodas skaidrot, kas tur īsti notiek.

Mazdārziņa īpašuma saimnieki taisnojas, ka karogs jau esot tur bijis tad, kad viņi šo īpašumu iegādājās. Uz jautājumu, kādēļ karogs netiek ņemts nost, īpašniece atbild, ka tam nepievērsa vērību. ”Nepievērsām uzmanību, nopirkām zemi un tas arī viss,” saka sieviete.

Nelielajā mājiņā sieviete dzīvo aptuveni gadu, un pēc raidījuma Bez Tabu aicinājuma pati ir gatava karogu noņemt. Tas arī notiek žurnālista un operatora acu priekšā – padomju laiku karogu no masta tiek noņemts nost. Sieviete pat paprasa Bez Tabu žurnālistam palīdzību. Apvienojot spēkus, tas arī izdodas.

”Šausmīgās okupācijas atliekas tiek iznīcinātas, lai nevienam brīvajā Latvijā neienāk prātā kaut ko tādu izkārt,” rezumē žurnālists. Ar īpašuma saimnieces atļauju karogs tiek paņemts iznīcināšanai. ”Jā, ņemiet. Man tas nav vajadzīgs. Tā lupata tur vienkārši karājās,” saka saimniece.

Taču drīz vien Bez Tabu saņem vēl kādu satrauktas skatītājas e-pastu, kas vēsta – pie kādas privātmājas Garkalnē karājas Latvijas un Krievijas karogi. Skatītāja vaicā – vai tas ir normāli? Bez Tabu dodas arī turp, taču secina, ka Krievijas karoga minētajā privātīpašumā vairs nav.

Sazvanot Garkalnes pašvaldības policiju un vaicājot, vai teorētiski drīkst izkārt pie mājām citu valstu, ne Latvijas, karogus, tiek saņemta šāda atbilde: ”Ja tie nav komunistiskā vai nacistiskā režīma karogi, tad drīkst.” To apstiprina arī Tieslietu ministrijas pārstāve. Turklāt viņa norāda, ka arī padomju karoga izkāršana savā privātmājas dārziņā Latvijā tomēr nav tabu. ”Sods par to nepienākas. Taču likums nosaka, ka PSRS simboliku nevar lietot publiskos pasākumos, sapulcēs, gājienos un mītiņos,” saka Tieslietu ministrijas pārstāve.

Proti, šajā gadījumā darbojas noteikumi – mans nams, mana pils, kurā darīt var to, ko vēlas pat PSRS un Nacistiskās Vācijas simboliku. Taču šo karogu izkāršana ir ētiskas dabas jautājums.

Skaties video!