Tas notiek Latvijā – mazdārziņa teritorijā lepni plīvo PSRS karogs

3 komentāri

Kāda mazdārziņa teritorijā – pagalmā – izkārts karogs ar PSRS simboliku, vēsta aculiecinieki.

Uz notikuma vietu dodas raidījuma Bez Tabu komanda, kas saņēma sašutuša aculiecinieka sūdzību. Bez Tabu dodas skaidrot, kas tur īsti notiek.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mazdārziņa īpašuma saimnieki taisnojas, ka karogs jau esot tur bijis tad, kad viņi šo īpašumu iegādājās. Uz jautājumu, kādēļ karogs netiek ņemts nost, īpašniece atbild, ka tam nepievērsa vērību. ”Nepievērsām uzmanību, nopirkām zemi un tas arī viss,” saka sieviete.

Nelielajā mājiņā sieviete dzīvo aptuveni gadu, un pēc raidījuma Bez Tabu aicinājuma pati ir gatava karogu noņemt. Tas arī notiek žurnālista un operatora acu priekšā – padomju laiku karogu no masta tiek noņemts nost. Sieviete pat paprasa Bez Tabu žurnālistam palīdzību. Apvienojot spēkus, tas arī izdodas.

”Šausmīgās okupācijas atliekas tiek iznīcinātas, lai nevienam brīvajā Latvijā neienāk prātā kaut ko tādu izkārt,” rezumē žurnālists. Ar īpašuma saimnieces atļauju karogs tiek paņemts iznīcināšanai. ”Jā, ņemiet. Man tas nav vajadzīgs. Tā lupata tur vienkārši karājās,” saka saimniece.

Taču drīz vien Bez Tabu saņem vēl kādu satrauktas skatītājas e-pastu, kas vēsta – pie kādas privātmājas Garkalnē karājas Latvijas un Krievijas karogi. Skatītāja vaicā – vai tas ir normāli? Bez Tabu dodas arī turp, taču secina, ka Krievijas karoga minētajā privātīpašumā vairs nav.

Sazvanot Garkalnes pašvaldības policiju un vaicājot, vai teorētiski drīkst izkārt pie mājām citu valstu, ne Latvijas, karogus, tiek saņemta šāda atbilde: ”Ja tie nav komunistiskā vai nacistiskā režīma karogi, tad drīkst.” To apstiprina arī Tieslietu ministrijas pārstāve. Turklāt viņa norāda, ka arī padomju karoga izkāršana savā privātmājas dārziņā Latvijā tomēr nav tabu. ”Sods par to nepienākas. Taču likums nosaka, ka PSRS simboliku nevar lietot publiskos pasākumos, sapulcēs, gājienos un mītiņos,” saka Tieslietu ministrijas pārstāve.

Proti, šajā gadījumā darbojas noteikumi – mans nams, mana pils, kurā darīt var to, ko vēlas pat PSRS un Nacistiskās Vācijas simboliku. Taču šo karogu izkāršana ir ētiskas dabas jautājums.

Skaties video!

TOP komentāri

 • vilnz
  +4 +4 0

  vilnz

  sarkano okupantu lupata ir un paliek lupata neatkarīgi no tā kā tā raustās vējā
 • haralds elceris
  +2 +2 0

  haralds elceris

  nužņikā aiz poda lai plivina savu pedikulozo karogu! bet plivina arī publiski un ne tikai "uzvaras" dienā! OK, Kapu†lerlandes, ne Padumjo Savienības, bet Kapu†lerlande явно Padumjo Savienības zamašku man†iniece!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl