“Tas ir spļāviens sejā!” – deputātus nokaitina kavēšanās ieviest olšūnu donoru reģistru

0 Komentāru

Nākamā gada budžetā nav atvēlēta nauda olšūnu donoru reģistra ieviešanai. Tāpēc tas, visticamāk, taps 2019. gadā. Par to otrdien, 28. novembrī, Veselības ministrijas pārstāvji informēja Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātus. Šādi jaunumi deputātus nokaitināja. Augstos toņos aizvadītajā komisijas sēdē, viņi ierēdņiem pārmeta bezdarbību.

Sabiedrības veselības apakškomisijas deputātu uzmanības lokā bija Nacionālā veselības dienesta darbs. Aktualizējot dažādus jautājumus, visplašākās diskusijas izvērtās par olšūnu donoru reģistru. Tā nepieciešamība tiek pamatota ar rūpēm par sieviešu veselību, lai varētu kontrolēt, cik reižu olšūnas ziedotas. Taču datubāzes ieviešana kavējas.

Veselības ministrijas pārstāve Daina Mūrmane-Umbraško sacīja, ka jaunajā budžetā nav atvēlēti 150 tūkstoši eiro, kas nepieciešami reģistra ieviešanai. Tāpēc datubāzi, visticamāk, varēs izveidot tikai 2019. gadā. Šāda kavēšanās deputātu vērtējumā ir mulsinoša.

Andris Bērziņš
Saeimas deputāts, ZZS

Ja jums ir krāsas pods nolikts priekšā, jums rullītis ir, krāsojiet to sienu!

Ministrijas valsts sekretāra vietniece Mūrmane-Umbraško atbildēja, ka ministrijai nav ne krāsas poda, ne otas, jo trūkst naudas. Savukārt apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks solīja palīdzēt atrast finansējumu.

Romualds Ražuks
Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs, “Vienotība”

Saprotiet, tas viss ir it kā labi, kamēr nav kaut kāds šausmīgs krimināls notikums.

Kavēšanos par nepieļaujamu uzskata arī deputāts Mārtiņš Šics. Viņš Veselības ministrijai pārmeta necieņas izrādīšanu Saeimai.

Mārtiņš Šics
Saeimas deputāts, LRA

Tiešām tas ir spļāviens likumdevējam, spļāviens tiesiskumā un izpildījumā. Tas ir tiešām spļāviens sejā.

Lai pasteidzinātu olšūnu donoru reģistra ieviešanu, deputāti ir apņēmušies tam pievērst premjerministra Māra Kučinska uzmanību.

0 Komentāru