”Tas ir šausmīgs stress vecākiem un bērniem” – Saulkrastu vidusskolā neatvērtās 10. klases vecāki sašutuši par negaidīto lēmumu

6 komentāri
”Tas ir šausmīgs stress vecākiem un bērniem” – Saulkrastu vidusskolā neatvērtās 10. klases vecāki sašutuši par negaidīto lēmumu
Ilustratīvs foto. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Īsi pirms mācību gada sākuma Saulkrastos izveidojusies nepatīkama situācija. Abās šā novada vidusskolās ir nepietiekams skaits desmitās klases audzēkņu, tādēļ pēdējā brīdī nolemts vienā no skolām šo klasi neatvērt. Kamēr domē mierina, ka līdz otrai skolai mērojami vien seši kilometri, bērnu vecāki ir sašutuši, ka skolēni būtu varējuši iestāties labākās skolās, bet ir jau par vēlu.

Saulkrastu vidusskolā mācības 10. klasē šā gada rudenī uzsākt vēlējās deviņi jaunieši. Tomēr divas nedēļas pirms mācību gada sākuma viņiem paziņots, ka pēdējā brīdi nāksies meklēt citu skolu. Tuvākā mācību iestāde ir sešu kilometru attālumā esošā Zvejniekciema vidusskola.

Lēmumu Saulkrastu domē skaidro ar valdības noteikumiem, kas paredz, ka 10. klasē jābūt ne mazāk par 18 skolēniem.

“9. klases, kas beidza absolventu skaits, piemēram, Saulkrastu vidusskolā bija 31, un, lai izpildītu šo te Ministru kabineta noteikumu kvantitatīvo rādītāju, nepieciešami 18 skolēni, nekas neliecināja, ka šāda situācija varētu izveidoties. Gribētos arī teikt, ka daļu atbildības jāuzņemas arī vidusskolu direktoriem, kuri šo tēmu ar nokavēšanos aktualizēja,” norāda Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis.

Saulkrastu vidusskolas direktorei Veltai Kalnakārklei gan ir krasi pretējs viedoklis: Nu, pirmkārt, klasi aizvērt vai atvērt var tikai dome. Es pie priekšsēdētāja vērsos jau jūlijā. Es lūdzu, lai viņš izlemj jautājumu par to, kur būs 10. klase – vai nu Zvejniekciema vidusskolā, vai Saulkrastu vidusskolā. Un interesantākais ir tas, ka domes Izglītības un kultūras sēdē nolēma to, ka šo jautājumu skatīs domes sēde, kas notiek 29. augustā. Nezinu, kas pēc tam notika, jo neesmu deputāte, bet tika sasaukta domes ārkārtas sēde.”

Lielāko sašutumu skolēnu vecākos rada situācija, ka pēdējā brīdī pa galvu, pa kaklu bērniem jāmeklē cita skola. Turklāt daudziem bijušas labas sekmes, kas ļautu mācīties kādā no prestižajām Rīgas skolām, taču nu šī iespēja palaista vējā.

“Tas ir šausmīgs stress gan vecākiem, gan bērniem, jo tev ir bijuši kaut kādi plāni, tu esi domājis, kā tu dzīvosi turpmākos trīs gadus. Tagad jau vairs neko, vilciens ir aizgājis, viss ir nokavēts, jo ir atsevišķas skolas, kur vēl notiek papildu uzņemšana, kur vēl var paspēt iestāties, bet, ja kāds domāja par Rīgas 1. ģimnāziju, tad nu diemžēl nekā,” pauž Saulkrastu vidusskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Baltiņa.

Tāpat vecāki norāda, ka līdzīga situācija jau reiz bijusi – pirms diviem gadiem 10. klasi neatvēra Zvejniekciema vidusskolā. Lai gan Saulkrastu domes priekšsēdētājs uzskata, ka vecāki situāciju uztver pārlieku saasināti, savu vainu, ka šogad lēmums pieņemts novēloti nenoliedz. Vienlaikus viņš akcentē, ka ilgtermiņa risinājumu novadā varēs rast tikai tad, kad ministri pieņems jaunos noteikumus par kvantitatīvajiem un kvalitatīvajiem kritērijiem vidusskolām.

6 komentāri