“Tās ir papildu darbavietas un lielāka drošība”; Vidzemē uzsāk veidot profesionālā dienesta apakšvienības

0 Komentāru

Valmierā svinīgā pasākumā atklāta Vidzemes profesionālā militārā dienesta apakšvienība. Tas ir svarīgs notikums valsts aizsardzībai un arī reģionālajai attīstībai. Bruņoto spēku profesionālais dienests radīs 250 jaunas darbavietas.

Militāro spēku bāzēšanās reģionos ir stratēģiski svarīga. Tiesa gan, plāna ko līdzīgu attīstīt Kurzemē un Zemgalē nav, jo no aizsardzības viedokļa nozīmīgāka ir valsts austrumu robeža.

“Šodienas situācija mums pieprasa veidot tādas profesionālas regulāro spēku vienības. Tās ir nepieciešamas, lai tālāk pilnveidotu bruņotos spēkus, lai tie būtu pēc iespējas gatavāki jebkuram izaicinājumam, jebkuram drošības riskam, kas varētu apdraudēt Latviju,” saka NBS ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, izvietots artilērijas bataljons, kurā dienēs apmēram 100 karavīri. Savukārt Kaujas atbalsta rota ar prettanku un pretgaisa aizsardzības vienību 150 karavīriem bāzēsies Gulbenes novada Stāmerienā.

“Tas Valmierai, Gulbenei un Vidzemei nozīmē eventuāli lielāku attīstību industrijai, papildu darbavietas un, protams, arī lielāku drošību,” akcentē aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P!).

Nākotnē paredzēts, ka katrā zemessardzes bataljonā, ne tikai Rīgā, darbosies kiberaizsardzības nodaļas.

“Es vakar arī uzrunāju Pasaules Brīvo latviešu apvienību, un, ja viņiem tas būs pa spēkam, mēs gribētu uzdrīkstēties pasaulē pie tiem latviešiem, kas ir ārzemēs, veidot vienu Pasaules Brīvo latviešu kiberzemessardzes nodaļu. Varbūt arī tas mums izdosies,” norāda Pabriks.

Jāpiebilst, ka jau šobrīd Zemessardzes 3. Latgales brigādē arī izvietots  kaujas atbalsta bataljons. Tur bāzēta daļa no Nacionālo bruņoto spēku nesen iegādātajām pašgājējhaubicēm. Tādas būs arī Vidzemes brigādes rīcībā.

0 Komentāru