“Tas ir murgs!” iedzīvotāji sašutuši par satiksmes organizācijas maiņu Medemciema krustojumā

9 komentāri

Preses konferencē, kurā VAS ”Latvijas Valsts ceļi” (LVC) šodien, 29. janvārī, informēja par šogad plānotajiem remontdarbiem uz valsts autoceļiem, izvērtās asu vārdu pārmaiņa starp Medemciema iedzīvotājiem un amatpersonām.

Vietējo neapmierinātību izraisījis LVC lēmums veikt būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas uz autoceļa Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža pie pagrieziena uz Medemciemu. Sanākušie iedzīvotāji pauda sašutumu, ka turpmāk tur būs aizliegts kreisais pagrieziens. Šis lēmums esot muļķīgs, jo tagad būs jātērē vairāki kilometri ceļā, kas prasīs arī papildu laiku. Vietējie uzskata, ka loģiskāk būtu bijis, piemēram, ierīkot apļveida kustību vai luksoforu.

”Finansiāli tas ir daudz dārgāk. Sarēķinājām, ka 2 cilvēkiem ar auto braucot katru dienu, papildus mēnesī 100 eiro. Vienai ģimenei,” uzskata vietējā iedzīvotāja Viktorija Lavrentjeva.

Amatpersonas tikmēr skaidro, ka tas tiek darīts drošības dēļ. ”Es jau teicu, ka šis ir nepopulārs lēmums, bet no satiksmes drošības viedokļa esam vērtējuši alternatīvas. Šeit ir netālu 2 līmeņu mezgls. Protams, iedzīvotājiem tās ir neērtības,” sacīja LVC vadītājs Jānis Lange.

Jāpiemin, ka projekta realizācijai ir paredzētas 45 dienas un darbus veiks SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība Igate”. Kopējās projekta izmaksas ir 161 700 eiro

Medemciema krustojums šobrīd arī ir viena no satiksmes drošības viedokļa problemātiskākajām vietām valsts autoceļu tīklā, kur notikuši vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi. Kopš 2015. gada šajā vietā notikuši 28 ceļu satiksmes negadījumi, kuros viens cilvēks gājis bojā, viens cilvēks guvis smagus miesas bojājumus, bet 13 cilvēki guvuši vieglus miesas bojājumus. Melno punktu kartē Medemciema krustojums iekļauts jau pirms 12 gadiem.

9 komentāri