“Tas ir kā no tramvaja iesēsties Pirmajā formulā!” Sāk darboties izglītojošais TV kanāls “Tava klase”

1 komentārs

“Tas ir kā no tramvaja iesēsties Pirmajā formulā!” – tā triecientempa pāreju no matemātikas mācīšanas klasē uz mācību satura radīšanu televīzijas programmā raksturo pedagogi. Pirmdien bija pirmā diena, kad televīzijā sāka pārraidīt mācību saturu 1.-6. klašu skolēniem. Atsauksmes no skolēniem un viņu vecākiem – visdažādākās.

Ideju par mācību satura pārraidīšanu divos TV kanālos radījusi un īstenojusi Izglītības ministrija, piesaistot skolotājus. Rīgas Franču liceja matemātikas skolotāja Līga Zālīte ir starp tiem pedagogiem, kuriem uzticēts radīt saturu jaunajam kanālam. Sagatavošanās notikusi triecientempā – piektdien safilmētas pirmās epizodes, kas izrādītas jau šorīt.

“Vadlīnijas esam salikuši pirms tam, lielu darbu ieguldot. Salīdzinot – skolā ierasts strādāt, ir kā braukt ar tramvaju. Viss mierīgi, paredzami. Šobrīd ir kā iesēsties F-1 un dragāt,” stāsta Rīgas Franču liceja matemātikas skolotāja.

Atsauksmes ļoti dažādas. No kritikas līdz sajūsmai. Liela daļa vecāku uzskata, ka šāda iespēja ir atvieglojums, jo ārkārtas situācijas apstākļos viņi vairs nav vienīgie skolotāji savām atvasēm. Būtu labi, ja skolas pašas šo saturu integrētu arī uzdodamajā materiālā, jo tagad bērniem jāpavada laiks pie TV vai datora, pēc tam jāpilda uzdevumi e-klasē vai citā digitālajā rīkā, soctīklos raksta vecāki.

Atsauksmes izskan arī no latviešiem ārzemēs, tā, piemēram, Kristīne raksta, ka kopā ar atvasi noskatījās vienu latviešu valodas stundu – bērnam paticis. “Tava klase” formāta iespēju ārzemēs dzīvojošie bērni ikdienā varētu izmantot latviešu valodas uzlabošanai.

“Kaut kādā veidā tas spēj aizstāt, bet ne pilnībā to komunikāciju, kāda ir, nolasot skolēnu sejā, vai mans uzdevums ir “aizgājis”, kā skolēni jūtas. Tas ir pilnīgi citādāk nekā runāt ar kameru,” pauž skolotāja.

No šodienas “Tava klase” pārraida 1.-6. klašu skolēniem paredzētu saturu, bet vēlāk, iespējams, taps arī vidusskolēniem paredzēts saturs.