“Tas ir iemesls izdarīt kopā kaut ko interesantu” – Pasaules diktāts latviešu valodā notiek arī Spānijā

0 Komentāru
“Tas ir iemesls izdarīt kopā kaut ko interesantu” – Pasaules diktāts latviešu valodā notiek arī Spānijā
Ilustratīvs foto. (LAURIS AIZUPIETIS, F64)

Jau rīt simtiem cilvēku pulcēs Pasaules diktāts latviešu valodā. Šogad tas notiek daudzviet pasaulē, tostarp Spānijā, kur vismaz 10 diktāta rakstītāju savā mājā pulcēs Lea Liepiņa. Pie viņas Valensijā sabrauks visā apkārtnē esošie latviešu valodas pratēji, kuriem piedalīšanās latviešu valodas diktāta rakstīšanā būs arī labs iemesls satikties un sajust latviešu kopību.

Lea Liepiņa akcentē, ka viņa un viņas paziņas ir tulki, tāpēc Pasaules diktāts latviešu valodā galvenokārt ir sanākšana kopā, nevis tikai valodas prasmes pārbaude.

“Ne jau mums interesē, cik katram ir kļūdu! Diktāts ir iemesls izdarīt kopā kaut ko interesantu un parādīt spāņiem, ka mēs darām kaut ko interesantu,” viņa saka.

Lea ar draugiem latviešu valodas diktātu rakstīs jau ceturto reizi, tas nozīmē, ka viņi šajā sarīkojumā piedalās kopš pašiem pirmsākumiem. Tas, cik ļoti cilvēki tiecas satikties, esot svešumā, ir tiešām apbrīnas vērts. Latviešu valodas diktāts un iespēja to rakstīt kopā cilvēkiem liek mērot daudzus simtus kilometru.

“Uz tikšanās reizēm sabraucam no visa reģiona, tas nozīmē braukt pat vairākus simtus kilometru. Piemēram, pagājušogad bija atbraukuši cilvēki no Kartahenas, kas ir trīs stundu brauciena attālumā no Valensijas. Cilvēki brauc speciāli, lai būtu kopā un darītu kaut ko savādāku, un būtu jauks pasākums,” stāsta Lea.

Turpat blakus pieaugušajiem ir arī jaunā paaudze, taču viņi ir vēl pārāk jauni, lai piedalītos diktāta rakstīšanā, norāda Lea. Mājās ar bērniem pieaugušie runā latviešu valodā, taču skolā nākas runāt spāņu vai valensiešu dialektā, tāpat arī angļu valodai ir liela nozīme. Taču viņi redz vecāku prieku, rakstot diktātu, un dzird latviešu valodu, tāpēc arī viņiem attīstās dzimtās valodas prasme.

0 Komentāru