Tapusi pagaidu piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem

0 Komentāru
Tapusi pagaidu piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem
FOTO: LETA

Tapusi pagaidu piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem. Turpmāk ziedus un sveces upuru tuvinieki varēs nolikt pie pieminekļa, kam šobrīd rit pēdējie uzstādīšanas darbi.

Līdz šim, pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus, iedzīvotāji nolika ziedus un iededza svecītes pie pagaidu žoga, kas ieskāva traģēdijas vietu. Tagad par traģēdiju šai vietā atgādinās piemineklis. Šajās dienās vēl rit pēdējie darbi pirms tā atklāšanas.

Arta Goldberga – pieminekļa autore

Ir ļoti labi realizētāji gan tie, kas stikla daļas izgatavoja, gan tie, kas šos pārējos darbus veic. Stikla daļas bija liels izaicinājums. Bet eksperimentālā ceļā daudz mēģinājumu tika veikti, lai to izdarītu, un pašlaik viss norit sekmīgi.

Šo pagaidu pieminekli nākotnē plānots integrēt topošajā piemiņas vietā, taču pagaidām to kavē notiekošā tiesvedība. Plānots nojaukt līdzās esošo ēku, taču tai uzlikts arests.

Sabrukušā lielveikala vietā paredzēts ierīkot skvēru, taču, kamēr nav nojaukta šī ēka un pazemes autostāvvieta, to nav iespējams izdarīt.

Kāda izskatīsies dzīvē piemiņas vieta Zolitūdes traģēdijas upuriem, tas būs redzams 21. novembra vakarā, kad pieminekli atklās. Šobrīd notiek tā uzstādīšanas darbi, un tas vēl ir apklāts.

2015. gada 21. novembrī apritēs divi gadi kopš lielveikala Maxima jumta iebrukšanas Zolitūdes mikrorajonā, kas izdzēsa 54 cilvēku dzīvības.

0 Komentāru