1 komentārs

Cik patriotiski noskaņoti ir Latgales iedzīvotāji – to otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā uzzināja valdības ministri. Tomēr sabiedrībai tas netiek atklāts, jo pētījumam ir ierobežotas pieejamības statuss.

Jautājums valdības dienaskārtībā nonāca saistībā ar pirmā Latgales latviešu kongresa simtgadi, kas apritēs nākamgad. Tajā tika nolemts, ka Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās valsts novadiem vienā zemē. Jautājums par to, vai Latgales kongresa simtgades pasākumu rīkošanai Kultūras ministrijai piešķirt papildu 116 000 eiro, bija iekļauts valdības sēdes īpaši slepenajā daļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iebildumus, ka šī summa izdalīta ārpus kopējiem valsts simtgades svētku tēriņiem, cēla Finanšu ministrija. Sēdes slepenajā daļā valdība pauda atbalstu plānotajiem svētku pasākumiem Latgalē, taču par finansējumu tiks lemts, skatot nākamā gada valsts budžetu.

Tomēr iemesls, kādēļ diskusijas bija garas un slepenas, bija cits – paralēli valdība izskatīja jaunu pētījumu par kopējo situāciju un noskaņojumu Latgalē.

”Protams, ir svarīgi paskatīties, kāds ir latviešu, krievu valodas statuss, kāda ir attieksme pret Latvijas valstiskumu un kā kopumā vērtējama sabiedrības saliedētība. Šis pētījums šobrīd ir ierobežotas pieejamības, bet es pieļauju, ka varbūt kādreiz tiks nodots brīvi pieejams. Kultūras ministrija nav šī pētījuma veicēja, tā kā tas ir pagaidām dienesta vajadzību dokuments,” skaidroja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Kādēļ Latgales iedzīvotāju noskaņojums jāslēpj no sabiedrības, kultūras ministre nemācēja teikt. Uz šo jautājumu nemācēja atbildēt arī premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

Kopumā gan pētījuma rezultāti neko pārsteidzošu neuzrādot – augsts patriotisma līmenis valdot latgaliski runājošo un lauku apvidos dzīvojošo Latgales iedzīvotāju vidū.

”Šis noskaņojums, ja gribat arī manu subjektīvo viedokli, tas ir salīdzinoši labs, pat labāks tādā ziņā kā viens otrs varētu būt gaidījis,” komentēja Kučinskis.

Jautājums, kādēļ pētījums ir slepens, izskanējis arī valdības sēdē. Tomēr, kamēr tam ir ierobežotas pieejamības statuss, netiek atklāts, kas ir tā pasūtītājs un kādēļ tas nav publisks.

Pirms nepilniem diviem gadiem Ukrainas krīzes kontekstā tika veikts līdzīgs pētījums – par krievvalodīgo iedzīvotāju lojalitāti Latvijai. Pētījumā, kurš tolaik netika slēpts, vairāk nekā puse jeb 64% krievvalodīgo sevi dēvēja par Latvijas valsts patriotiem.

Video: tapis jauns pētījums par Latgales iedzīvotāju noskaņojumu

TOP komentāri

  • made
    0 0 0

    made

    Kāds vēl varbūt noskaņojums ka spējīgākie iedzivotāji pametuši valsti un aizbraukuši peļņā uz ārzemēm..vai tas kāds noslēpums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl