Tanku kaujas šaušanas mācībās Latvijā stiprina sabiedroto spēku sadarbību

5 komentāri
Tanku kaujas šaušanas mācībās Latvijā stiprina sabiedroto spēku sadarbību

Šajā nedēļas nogalē Ādažu poligonā norisinās tanku kaujas šaušanas mācības ”Iron Spear 2019”, kurās piedalās Baltijas valstīs un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika, informē Aizsardzības ministrija.

Mācību mērķis ir pilnveidot sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību un veikt tanku kaujas šaušanas vingrinājumus. Mācībās piedalās  tanki no astoņām valstīm – ASV, Francijas, Itālijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Spānijas un Vācijas, tostarp tanki ”Abrams”, ”Ariete”, ”Challenger”, ”Leopard”, ”Leopardo” , ”Leclerc” un ”PT-91”.

Mācības ”Iron Spear” ir daudznacionālas tanku kaujas šaušanas mācības, kurās piedalās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri, un tās tika aizsāktas pagājušā gada oktobrī.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016. gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

5 komentāri