Tamužs aicina Rīgu neparakstīt 680 miljonus eiro vērto līgumu par atkritumu monopolu

7 komentāri
Tamužs aicina Rīgu neparakstīt 680 miljonus eiro vērto līgumu par atkritumu monopolu
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Uzņēmēju konfliktu dēļ apdraudēts grandiozais Rīgas atkritumu iepirkums. Viens no konkursā uzvarējušajiem uzņēmumiem – “Eco Baltia” – publiski aicinājis Rīgas domi un pašvaldībai piederošo uzņēmumu “Getliņi Eko” līgumu ar privāto partneri neparakstīt.

Kā zināms, konkursā par tiesībām 20 gadus apsaimniekot rīdzinieku atkritumus uzvarēja pilnsabiedrība “CREB Rīga”, kurā apvienojušies uzņēmumi “Clean R” un “Eco Baltia”. Tomēr “Eco Baltia” akcionārs Viesturs Tamužs ceturtdien paziņoja, ka uzņēmuma padome izteikusi neuzticību valdes locekļiem Mārim Simanovičam un Jānim Aizbaltam un aicina Rīgas domi līgumu par 680 miljonus eiro vērto monopolu neparakstīt.

“Es noteikti aicinātu pārskatīt visu to lietu, un, pirmkārt, sākt ar to, ka painteresēties par rīdzinieku interesēm, kas rīdziniekiem patiešām ir vajadzīgs. Es nesaprotu, kāpēc rīdziniekiem piedāvā pašreizējo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu bez iespējām kaut ko būtiski mainīt nākamos 20 gadus. Tā ir milzu, milzu ķīla nākotnē,” uzsver Tamužs.

Lasi vēl: “Eco Baltia” padome izteikusi neuzticību “Eco Baltia vide” valdei

Tamužs stāsta, ka uzņēmuma padome ar balsu vairākumu nolēmusi aizliegt valdei līgumu parakstīt, taču sarežģītās uzņēmuma vadības struktūras dēļ nevar nepaklausīgo valdi atcelt. Tikmēr Simanovičs paziņojis, ka Tamuža pārmetumi ir mēģinājums tikt vaļā no kriminālapsūdzībām lietā par krāpšanos, kurā iesaistīts arī Saeimas deputāts Atis Zakatistovs.