Komentāri
Taksometru uzņēmumam Baltijas Taksometrs jeb bijušajam Baltic Taxi – pasludināta maksātnespēja
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pasludinājusi maksātnespēju taksometru kompānijai Baltijas Taksometrs, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā. Par administratoru procesā ir iecelts Mihails Sudakovs.

Tagad kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram viena mēneša laikā, kas skaitāms no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, proti, no šodienas.

Kā ziņots, Baltijas Taksometra iepriekšējais nosaukums bija SIA Baltic Taxi. Šā gada 19.februārī uzņēmums Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā lūdza ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu, lai stiprinātu spēju pildīt saistības īslaicīgu finansiālu sarežģījumu dēļ. Tomēr šā gada maijā nolūkā nodrošināt uzņēmuma saistību izpildi pret kreditoriem tika paziņots par viena no aktīviem – zīmola Baltic Taxi- pārdošanu.

Kā aģentūru LETA toreiz informēja uzņēmumā, zīmolam esot veikts neatkarīgs novērtējums un tas pārdots par tirgus cenu. Zīmolu iegādājās kompānija Environment Solutions.

Viens no šī darījuma rezultātā nepieciešamajiem soļiem ir juridiskās personas nosaukuma maiņa, kas tikusi veikta, līdz ar to kompānija Baltic Taxi 7.maijā pārsaukta par Baltijas Taksometrs.

“Baltijas Taksometrs” dibināts 2003.gada jūlijā, tā pamatkapitāls ir 522 193 eiro, liecina informācija Firmas.lv.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 68,12% daļu ir Liepājas autobusu parks. Pārējās daļas pieder JS Advisory (29,15%), Baltijas Aviācijas sistēmām (1,91%) un Jānim Naglim (0,82%).

2013.gadā Baltijas Taksometrs strādājis ar 3 905 014 eiro apgrozījumu un 53 903 eiro peļņu. 2014.gada finanšu dati nav publiskoti.

Kompānija veic uzņēmējdarbību, nodrošinot taksometru pakalpojumu sniegšanu Rīgā, Pierīgas teritorijā un Liepājā.

Environment Solutions pieder Sergejam Seņkānam, un tā reģistrēta 2012.gadā.

Lasi vēl