1 komentārs

80 gadu jubileju šodien svin viena no izcilākajām mūsdienu Latvijas personībām – komponists Raimonds Pauls. Svinības norit vietā, kur viņš jūtas vislabāk – uz skatuves. 

Pat ja jubilāra sveikšanai tiktu izvēlēta kāda daudz ietilpīgāka vieta, piemēram, Arēna Rīga, arī tad visiem sveikt gribētājiem un tiem, kas vēlētos vienkārši klātienē redzēt aktieru un mūziķu sagatavoto koncertu, vietas neatrastos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā teātrī ieplānots divās daļās. Režisors Edmunds Friebergs iecerējis, ka pirmajā aktieri ģērbušies attiecīgā laika drēbēs, izdziedās maestro tautā mīlētas melodijas. Savukārt otrajā spēlēs Bigbends.

Maestro Raimonds Pauls

Cilvēkiem ir tāda domāšana, ka būs liela svinēšana – nekā tamlīdzīga. Es tā jau daru kādus 60. gadus. Man tās jubilejas vienmēr ar skatuvi. Tā ir labākā dāvana, ja vari kaut ko izdarīt – redzi, ka cilvēkiem tas patīk.

 

Kā LNT atzīst maestro, dzīves laikā sarakstīts tik daudz melodiju, ka visas nemaz nespēj atcerēties. Taču šajā vakarā skan tās, kurās pirksti uz klavieru taustiņiem sit automātiski.

Laika gaitā dziesmu izpildītāji ir mainījušies, taču Paulam allaž bijusi intuīcija katrai no tām atrast atbilstošāko.

 

 

Lai arī maestro realizētie projekti pat 80. gadu vecumā ir vērienīgi, pārāk tālā nākotnē ieskatīties viņš nemīl. Varbūt māņticība. Šovakar viņš saka – baudiet mirkli.

Tagad ir tāds laiks, kad tu nezini, no kuras puses, kas tev draud. Tāpēc labāk klusē un priecīgs esi par to, ko dari. Man ir daudz draugu, kas aizgājuši. Daļa no tiem paši vainīgi – bet darbs ir tāds, ka nekad nezini. Skatuve, skatuve. Tā jau ir mūs saindējusi uz mūžu.

Klātienē Latvijas Nacionālajā teātrī maestro personīgi sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī citas amatpersonas.

Taču, ņemot vērā atpazīstamību, kuru komponists guvis iepriekšējās desmitgadēs, apsveikumu vēstules saņemtas arī no Krievijas, proti, šīs valsts prezidenta Vladimira Putina, premjera kā arī patriarha.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl