1 komentārs

80 gadu jubileju šodien svin viena no izcilākajām mūsdienu Latvijas personībām – komponists Raimonds Pauls. Svinības norit vietā, kur viņš jūtas vislabāk – uz skatuves. 

Pat ja jubilāra sveikšanai tiktu izvēlēta kāda daudz ietilpīgāka vieta, piemēram, Arēna Rīga, arī tad visiem sveikt gribētājiem un tiem, kas vēlētos vienkārši klātienē redzēt aktieru un mūziķu sagatavoto koncertu, vietas neatrastos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jubilejas koncerts Latvijas Nacionālajā teātrī ieplānots divās daļās. Režisors Edmunds Friebergs iecerējis, ka pirmajā aktieri ģērbušies attiecīgā laika drēbēs, izdziedās maestro tautā mīlētas melodijas. Savukārt otrajā spēlēs Bigbends.

Maestro Raimonds Pauls

Cilvēkiem ir tāda domāšana, ka būs liela svinēšana – nekā tamlīdzīga. Es tā jau daru kādus 60. gadus. Man tās jubilejas vienmēr ar skatuvi. Tā ir labākā dāvana, ja vari kaut ko izdarīt – redzi, ka cilvēkiem tas patīk.

 

Kā LNT atzīst maestro, dzīves laikā sarakstīts tik daudz melodiju, ka visas nemaz nespēj atcerēties. Taču šajā vakarā skan tās, kurās pirksti uz klavieru taustiņiem sit automātiski.

Laika gaitā dziesmu izpildītāji ir mainījušies, taču Paulam allaž bijusi intuīcija katrai no tām atrast atbilstošāko.

 

 

Lai arī maestro realizētie projekti pat 80. gadu vecumā ir vērienīgi, pārāk tālā nākotnē ieskatīties viņš nemīl. Varbūt māņticība. Šovakar viņš saka – baudiet mirkli.

Tagad ir tāds laiks, kad tu nezini, no kuras puses, kas tev draud. Tāpēc labāk klusē un priecīgs esi par to, ko dari. Man ir daudz draugu, kas aizgājuši. Daļa no tiem paši vainīgi – bet darbs ir tāds, ka nekad nezini. Skatuve, skatuve. Tā jau ir mūs saindējusi uz mūžu.

Klātienē Latvijas Nacionālajā teātrī maestro personīgi sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī citas amatpersonas.

Taču, ņemot vērā atpazīstamību, kuru komponists guvis iepriekšējās desmitgadēs, apsveikumu vēstules saņemtas arī no Krievijas, proti, šīs valsts prezidenta Vladimira Putina, premjera kā arī patriarha.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl