“Tādos gadījumos nav jāiespringst” – deputāti “basto” sēdi, kurā lemj par atklātām prezidenta vēlēšanām

6 komentāri
“Tādos gadījumos nav jāiespringst” – deputāti “basto” sēdi, kurā lemj par atklātām prezidenta vēlēšanām
Foto: Evija Trifanova, LETA / Edijs Pālens, LETA / Ieva Lūka, LETA

Pagājušās nedēļas šķietami pārliecinošais atbalsts Saeimā Satversmes izmaiņām varētu būt sašķobījies. Īsti nesākusies, trešdien beidzās Saeimas Juridiskās komisijas sēde, kurā bija jālemj par šo politiski jūtīgo jautājumu – mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas procesu un padarīt to atklātu. Liela daļa Juridiskās komisijas deputātu uz sēdi neieradās, līdz ar to tai pietrūka kvoruma. Vai tas bija pārpratums, kurš jau ceturtdien tiks labots, vai tas bija apzināts mēģinājums novilcināt lēmuma pieņemšanu?

Juridiskās komisijas sēdē nebija ieradusies Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāte Inga Bite, “saskaņieši” Jūlija Stepaņenko un Andrejs Jakimovs, “zaļzemnieki” Gundars Daudze un Guntis Kalniņš, kā arī Gunārs Kūtris.

Sašutis par kolēģu bastošanu ir komisijas pārstāvis Andrejs Judins: “Es neatceros četru gadu laikā kaut ko līdzīgu. Juridiskajā komisijā strādā disciplinēti deputāti. Bija jautājums par Satversmes grozījumiem, prezidenta vēlēšanām, žurnālistu tiesībām iepazīties ar kriminālprocesu materiāliem. Nezinu, vai paspēsim ar grozījumiem.”

Sazvanīta pa telefonu, LRA pārstāvošā deputāte Bite skaidroja, ka atrodas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā priekšvēlēšanu diskusijā Jelgavā. Viņa nožēloja savu rīcību, nobastojot savu pamatdarbu: “Likās, ka Satversmes grozījumiem nav daudz debašu, ka visi ir apsolījuši savu atbalstu, diemžēl izvēlējos nepareizi, jā. To es atzīstu, ka tā bija kļūda.”

“Saskaņiete” Jūlija Stepaņenko skaidro, ka bija aizņemta, atrodoties citās komisijās, un sevi par vainīgu kvoruma noraušanā neuzskata: “Es biju brīdinājusi komisijas vadību ļoti savlaicīgi. Nemēdzu vienkārši bastot sēdes. Man ir divas paralēlās komisijās  – Ārlietu un Izglītības, mani priekšlikumi likumprojektos. Diasporas likums un Rīgas vēsturiskā centra likums. Esmu par to teikusi gan kolēģiem, gan sēdes vadībai.”

Stepaņenko partijas biedrs Jakimovs stāstīja, ka esot apslimis. Gunārs Kūtris sēdes laikā sniedzis juridisko palīdzību kādam cilvēkam un bija pilnā pārliecība, ka sēdē iztiks bez viņa klātbūtnes: “Es īpaši neuztraucos par to, jo zināju, ka skatāmie likumprojekti ir bez īpašām diskusijām. Skaidrs, ka komisija atbalstīs, viss ies uz priekšu. Tādos gadījumos nav īpaši jāiespringst.”

Savukārt Gundars Daudze (ZZS) bija solījis ierasties pēc 15 minūtēm, bet tā arī uz sēdi neatnāca. Tikmēr uz sēdi bija ieradušies un deputātus gaidīja 20 dažādu jomu eksperti, kuri līdz ar to veltīgi bija izšķieduši savu laiku, apmeklējot Saeimu. Juridisko komisiju solīts sasaukt ceturtdien.

TOP komentāri

  • Anita Nita
  • Ari braucējs
  • Adriāna Anna
    +3 +3 0

    Adriāna Anna

    Rīt ar visiem būs caureja sametusies un neieradīsies ! Kapēc , ja es sāktu kavēt savu darbu , tiktu atlaista, bet šie pida#i dara ko grib ! Atlaist un viss.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl