“Tā savienība bija domāta tam, lai Eiropā uzturētu mieru!” 9. maijs – Eiropas diena

Pievienot komentāru
“Tā savienība bija domāta tam, lai Eiropā uzturētu mieru!” 9. maijs – Eiropas diena
Foto: f64

9. maijā tiek svinēta Eiropas diena jeb Eiropas Savienības 68. dzimšanas diena.

1950. gada 9. maijā slavenais franču politiķis Roberts Šūmans ar domubiedriem nodibināja Ogļu un tērauda savienību, ko uzskata par Eiropas Savienības priekšteci.

Inna Šteinbuka
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Tā savienība bija domāta tam, lai Eiropā uzturētu mieru. Tas bija miera projekts, lai valstis savā starpa sadarbotos, nevis konkurētu un tām būt iemesls karot. Jāsaka, ka kopš tā laika miers tiek uzturēts un mēs par to esam ļoti gandarīti, un jācer, ka arī nākamās paaudzes dzīvos mierā.

Par godu šim datumam Eiropas mājā Rīgā trešdien dominēja Eiropas Savienības karoga dzeltenā un zilā krāsa. Dažādos pasākumos bija iespējams iepazīties ar Eiropas kultūras mantojuma dažādību un kādu praktisku labumu Latvija ir guvusi no Eiropas fondu finansējuma.

Tāpat notika košo skrējiens, kura dalībnieki ar krītiņiem atstāja sveicienus uz pilsētas ietvēm un laukumiem. Savukārt Ārlietu ministrijā un Eiropas Savienības valstu vēstniecībās šodien bija atvērto durvju diena – tajās bija iespēja tikties ar diplomātiem un iepazīt Eiropas valstu kultūru, ģeogrāfiju un tūrisma iespējas.