“Tā ir pirmā nāve “Arēnas Rīga” lietā.” Sievas slepkavībā notiesātais uzņēmējs Ivanovs sevi uzskata par nevainīgu

Pievienot komentāru
“Tā ir pirmā nāve “Arēnas Rīga” lietā.” Sievas slepkavībā notiesātais uzņēmējs Ivanovs sevi uzskata par nevainīgu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Sievas slepkavībā savulaik notiesātais skandalozais uzņēmējs Igors Ivanovs sevi uzskata par nepamatoti notiesātu un tāpēc no valsts vēlas piedzīt vairāk nekā 50 miljonus eiro. Valsts institūcijas visus pārmetumus par cilvēktiesību pārkāpumiem noraida.

Ivanovs pie savas bagātības tika, attīstot nekustamā īpašuma projektus. Viņš vairākkārt minēts Latvijas miljonāru sarakstos – uzņēmējam piederējušas kapitāldaļas “Z-Torņos”, “Arēnā Rīga” un citos projektos.

2008. gada janvārī Garkalnē tika nogalināta Ivanova sieva Ella Ivanova, un tiesa uzņēmēju atzina par vainīgu uzkūdīšanā mantkārīgā nolūkā viņu nogalināt.

Ivanovs desmit gadus pavadīja cietumā, no kura tika atbrīvots pērn. Uzņēmējs turpina uzstāt, ka ir nevainīgs un sievas slepkavībā vaino kādreizējo biznesa partneri Genādiju Bondariku. Tas darīts mantkārīgas nolūkos – pārņemt kapitāldaļas “Arēnā Rīga” pirms 10 gadiem.

Igors Ivanovs
uzņēmējs

Bondariks bija solījis par “Arēnas Rīga” 15% kapitāldaļu, kas nodoti viņam, samaksāt Ellai trīs miljonus dolāru. Ella atlidoja uz Latviju, bet naudas vietā saņēma lodi. Tā ir pirmā nāve “Arēnas Rīga” lietā, un motīvs šeit ir redzams.

Ivanovs uzskata, ka apcietinājuma laikā viņam prettiesiski atsavinātas “Arēnas Rīga” kapitāldaļas par labu Bondarikam. Par to bijis sākts kriminālprocess, kas izbeigts oktobra sākumā.

Valsts policijā TV3 Ziņām atzīmēja, ka kriminālprocess izbeigts, secinot, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums. Par to Ģenerālprokuratūrā iesniegta sūdzība.

Kā rāda datubāzes “Lursoft” dati, Bondariks uzņēmējdarbībā vairs nav aktīvs. TV3 Ziņas ar viņu mēģināja sazināties, zvanot uz vienu viņam joprojām daļēji piederošu kompāniju SIA “Jūras bērzi”. Taču – bez sekmēm.

Jāpiebilst, ka patlaban “Arēna Rīga” jau mainījusi īpašniekus – tā pastarpināti pieder gāzes nozares uzņēmējam Jurim Savickim.

Vienlaikus, uzskatot sevi par nevainīgu sievas slepkavībā, Ivanovs arī vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā, vēloties no Latvijas valsts piedzīt 54 miljonus eiro. Šo summu veidojot negūtā peļņa, atrodoties cietumā.

Savukārt Ārlietu ministrijā šos Ivanova izteikumus noraidīja. Latvijas ieskatā taisnīgas tiesas garantijas ir ievērotas un cilvēktiesības pārkāptas nav. Kad varētu būt gaidāms Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmums, pagaidām gan ir grūti prognozēt.