Svītra pāri un reputācija pagalam – Latvijas kino industrija pauž skumjas, ka Rīga apturējusi atbalstu starptautiskiem projektiem

Daudz naudas tika ieguldīts īpašā programmā, kas paredzēja līdzfinansēt filmu veidotājus no visas pasaules, ja vien viņi savas kinolentes uzņems tepat, Latvijā. LNT Ziņas pētīja, ar kādiem panākumiem esam kaldinājuši ceļu uz savu “ziemeļu Holivudu”? Cik rosinošs bija šīs piedāvājums kino industrijas pārstāvjiem, kā Rīgai izdevies konkurēt ar kaimiņvalstīm, kas piedāvā līdzīgu atbalstu? Cik daudz filmu uzņemts mūsu četru gadalaiku platuma grādos un cik daudz naudas ārzemnieki no visiem kontinentiem atnesuši Latvijai?

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

  • Normunds  Vīksna

    Normunds Vīksna

    Nu redz, neviens no kinoļaudīm tā arī nepateica, ka tie Latvijas un pašvaldību budžeti pat neparedz to, ka dzīve turpinās arī pēc gada un diviem. Mums vispār nav ne ilgtspējīgas politikas, ne ekonomikas, kāds tur vēl kino vai lauku skolas. Iegrūž miljonu renovācijā, un pēc 2 gadiem slēdz ciet un pamet aizmirstībai.Vai tad nezināja, ka nebūs kas tai skolā mācās? Zināja, bet saimnieciskuma jau nav, ka tik pašiem, kas atlec, pēc tam būs kā būs. Arī tam kino līdzfinansējumam vajag turēt ieraudziņu, lai var attīstīties, bet nē - viss tiek sagāzts vienā katlā, un tad katru gadu ir kautiņš, kurš pie katla tiks, un kuram jāmeklē ''mizas komposta kaudzē''. Man nav saprotams, kāpēc mēs paši neatlaidīgi neļaujam sev attīstīties un dzīvot labāk.Visi dzīvot, nevis tikai tie, kas tikuši pie iespējas apzagties.
  • Martins Adamsons
  • Una Gaile

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!