Svētku vakarā notiks vērienīgs lāpu gājiens

Komentāri
Svētku vakarā notiks vērienīgs lāpu gājiens
Foto: Edijs Pālens, LETA

18. novembra vakarā jau divpadsmito gadu notiks Nacionālās apvienības un biedrības Sargi valodu un Latviju! rīkots lāpu gājiens, kas plkst. 18.00 sāksies no Kārļa Ulmaņa pieminekļa, bet noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Pirms gada lāpu gājiens pulcēja vairāk nekā 12 000 dalībnieku, vēsta nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Šogad lāpu gājiena devīze – Latvijas uguns cauri laikiem. “Uguns simbolizē latviskumu, kas sargājams un nododams tālāk nākamajām paaudzēm. Tūkstošiem dažādu vecuma Latviju mīloši cilvēki uguns liesmiņas cauri pilsētas ielām iznes no vietas, ar ko saistās Latvijas dzimšana līdz Brīvības piemineklim – vietai, kas simbolizē Latvijas mūžīgumu,” pasākuma nozīmi skaidro tradīcijas aizsācējs, tā laika organizācijas Visu Latvijai! vadītājs Raivis Dzintars.

Aicināts piedalīties ir ikviens, kuram mīļa Latvija un ir vēlme sargāt latviskumu cauri laikiem, norāda rīkotāji.

Pulcēšanās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Krišjāņa Valdemāra iela un Raiņa bulvāra krustojums) sāksies pulksten 17.00, ko papildinās gājiena dalībniekus iesildošs svētku koncerts. Pirms gājiena būs iespējams saņemt lāpas. Organizatori plāno dalībniekiem izsniegt gandrīz 10 000 lāpu, un lielākas iespējas tās saņemt būs, ierodoties savlaicīgi.

Koncertā uzstāsies grupa Teikas muzikanti, Nacionālās apvienības dziedošo jauniešu grupa, kā arī rokgrupa Dūmi Fēliksa Ķiģeļa un Jāņa Buķeļa vadībā.

Gājiens sāksies ap pulksten 18.00. Dalībnieki pa Kr. Valdemāra ielu dosies uz 11.novembra krastmalu, tad pa Kaļķu ielu gājiens virzīsies cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim. Paredzēts, ka pasākums noslēgsies ap pulksten 19.30 pie Brīvības pieminekļa, kopīgi dziedot Daugav’s abas malas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl