Komentāri
Svētku uguņošanas laikā aicina īpaši parūpēties par mājdzīvniekiem
FOTO: LETA

Katru gadu pirmajās janvāra dienās dzīvnieku patversmes ir pārpildītas ar suņiem, kas salūta trokšņa izbiedēti panikā aizbēguši no mājām un vairs nespēj atrast atpakaļceļu. Ja suns nav čipēts un reģistrēts, tad pēc tam atrast īpašnieku ir sarežģīti.

Tāpat dzīvnieku aizstāvji aicina suņu īpašniekus telefonā vai datorā glabāt suņa fotogrāfijas, lai četrkājainā drauga pazušanas gadījumā varētu izvietot sludinājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn, piemēram, dzīvnieku patversmē Ulubele pēc svētku salūtiem suņu ķērāji patversmē nogādāja vismaz 10 suņu dienā, kas ir divreiz vairāk nekā parasti, un viens suns pēc pērnā gada svētkiem vēl aizvien atrodas patversmē.

Lai pasargātu savu mājdzīvnieku no uguņošanas trokšņiem, patversmes darbinieki iesaka uguņošanas laikā ievest dzīvnieku telpā, kur nav logu un viņš nedzird trokšņus. Var ieslēgt radio, lai novērstu dzīvnieka uzmanību. Ja nav iespējas nodrošināt ar šādu telpu, tad jāļauj dzīvniekam, ja viņš to vēlas, palīst zem dīvāna, gultas vai galda.

Savukārt ikdienā ārā dzīvojošie suņi un kaķi uz svētku uguņošanas laiku jāielaiž mājā, bet gadījumā, ja suns vai kaķis pie cilvēka meklē patvērumu, tad dzīvnieku nevajag atgrūst, viņu vajag samīļot un mierīgā balsī stāstīt, ka viss ir kārtībā. Arī pašam saimniekam jāizturas ierasti, lai dzīvnieks saprot, ka cilvēks nebaidās, jo sunim papildu uztraukumu rada tas, ka viņš nesaprot, kā aizsargāt cilvēku.

Svētku uguņošanas laikā nevajag dzīvnieku vest ārā vai vērt vaļā logus, taču gadījumā, ja paši saimnieki laukā iet vērot uguņošanu, tad jāatstāj vaļā vannas istabas durvis, jo, būdams viens, bailēs no trokšņiem suns vai kaķis parasti mēģina slēpties vannas istabā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl