Svētku laikā bērni īpaši asi izjūt vientulību. Kā atpazīt skumju iemeslus un palīdzēt?

Komentāri

Zvanu skaits, ko Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa speciālisti saņem šā gada Ziemassvētku akcijas laikā, ir mazāks nekā iepriekšējos gados. Kāpēc tieši svētku laikā bērni īpaši asi izjūt vientulību?

Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa konsultanti Ziemassvētku akciju ”Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs” rīko jau astoto gadu. Šogad saņemto zvanu skaits ir mazāks. Speciālisti norāda, – tas var nozīmēt gan to, ka problēmu bērnu un jaunieši vidū kļūst mazāk, gan arī to, ka akcijai neizdodas sasniegt visu auditoriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Starp šā gada zvanītājiem aktīvāki ir puiši. Viņu zvanus uzticības tālruņa konsultanti saņem par 30% vairāk. Šogad iezīmējas vēl viena tendence – aktīvāki ir kļuvuši arī pieaugušie – katrs piektais saņemtais zvans ir no vecākiem vai pat vecvecākiem.

Psihologi norāda, ka tieši svētku laiks kļūst par pārdzīvojumiem pilnu laiku visu vecumu cilvēkiem. Bērni to uztver īpaši saspīlēti, jo tas saistīts ar, iespējams, nepiepildītām cerībām.

Viens no aktuālākajiem uzticības tālruņa Ziemassvētku akcijas tematiem ir dāvanu izvēle. Pieaugušie jautā par dāvanu lielumu, kā arī nepieciešamību. Savukārt bērni norāda, ka ne vienmēr saņem to, ko bija gaidījuši. Tiesa gan, ne vienmēr materiālās dāvanas ir tas, ko bērni vēlas saņemt svētku laikā.

Ziemassvētku akcijas laikā daži cilvēki piezvana, lai apspriestu neparastus tematus, piemēram, par to, ko darīt, ja ir saslimis mājdzīvnieks. Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa konsultanti šogad ir saņēmuši arī vairākus Ziemassvētku apsveikuma zvanus. Īpaša svētku akcija norisināsies līdz 30. decembrim.

Lasi vēl