Svētkos jāpievērš pastiprināta uzmanība produktu derīguma termiņam, brīdina PVD

Komentāri

Svētku galdam jābūt ne vien gardam, bet arī drošam, – tā -karstajā laikā atgādina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).  Dienesta inspektori, gādājot par līgotājiem, kuri svētkus svinēs publiskos pasākumos, šodien devās vairākos reidos. 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ieradies pārbaudīt vienu no tirgotājiem, kas šovakar rūpēsies, lai paēduši būtu tūkstošiem līgotāju 11. novembra krastmalā. Vērība tiek pievērsta teju visam. Pārbaudīti tiek ne tikai dokumenti –pavadzīmes, derīguma termiņi, sanitārās grāmatiņas, bet arī paši pārtikas produkti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kā tiek uzglabāti dārzeņi, kur tie tiks mazgāti, vai ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, – tie ir daži no jautājumiem, kurus uzdod inspektori. Tomēr vislielākā vērība karstajā laikā tiek pievērsta temperatūrai, kādā produkti tiek uzglabāti, jo saules stari tīk ne tikai līgotājiem, bet arī baktērijām.

Pēc pārbaudes inspektore aizpilda protokolu, šoreiz būtiski pārkāpumi nav konstatēti. Ēdinātājs no Jēkabpils, kura kontā ir arī darbs Dziesmu un deju svētkos, pie PVD pārbaudēm jau pieradis. Produkti no Jēkabpils uz Rīgu atvesti saldētavās.

Ēdinātāji rēķinās, ka viņi atrodas kā zem lupas, tādēļ ar katru gadu kļūstot aizvien atbildīgāki, atzīst inspektore. Vienlaikus viņa mudina arī pašus pircējus būt vērīgiem.

Tomēr uzrunātie līgotāji, šķiet, biežāk uzticas tirgotājiem un mazāk paši pievērš uzmanību produktu uzglabāšanai. Daudzi vietu, kurā ieturēties, izvēlas vienkārši pēc smaržas.

Video

Lasi vēl