Svētdien pastiprināsies vējš, daudzviet līs un kļūs siltāks

Pievienot komentāru
Svētdien pastiprināsies vējš, daudzviet līs un kļūs siltāks
NORA KREVŅEVA, F64

Svētdien visā Latvijā būs vējains laiks – dienvidaustrumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 13-17 metrus sekundē, prognozē sinoptiķi.

Debesis pārsvarā klās mākoņi, saulaināks laiks gaidāms Kurzemē un Zemgalē. Daudzviet līs, galvenokārt gaidāms īslaicīgs lietus.

Dienā temperatūra sasniegs +14..+19 grādus, Kurzemē un Zemgalē gaidāms siltums līdz +22 grādiem.

Rīgā dažbrīd gaidāms lietus, debesis būs pārsvarā mākoņainas. Dienvidaustrumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 15 metriem sekundē. Gaisa temperatūra naktī nenoslīdēs zemāk par +13 grādiem un dienā sasniegs +19 grādus.

Jau ziņots, ka atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajai informācijai tuvākajās dienās joprojām būs risks, ka Latviju sasniedz putekļu un dūmu mākoņi no dienvidaustrumiem.

Ceturtdien un piektdien būtiski pieauga gaisā izkliedēto daļiņu PM10 koncentrācija un gaisa kvalitāte Latvijā bija slikta un ļoti slikta. Šādos apstākļos jāierobežo fiziskās aktivitātes un pastaigas ārā, īpaši jutīgajām iedzīvotāju grupām – bērniem ar astmu, pieaugušajiem ar sirds problēmām un citiem.

Gaisa kvalitātes pasliktināšanās iemesls ir Ukrainas austrumos un Krievijas dienvidu daļā notiekošie ugunsgrēki, kā arī tuksnešainajos reģionos vēja paceltās smiltis un putekļi.