Svētdien būs lietains un vētrains laiks, vējš var lauzt kokus

Pievienot komentāru
Svētdien būs lietains un vētrains laiks, vējš var lauzt kokus
Ilustratīvs attēls. (EVIJA TRIFANOVA, LETA)

Svētdien Latviju šķērsos plaša lietus zona un vējš sasniegs līdz šim lielāko spēku šoruden, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Stiprs vējš gaidāms svētdien visas dienas garumā, kā arī pirmdien. Piekrastē spēcīgākais vējš pūtīs svētdien no rīta un dienā, bet pārējā valstī pirmdien gaidāms aptuveni tikpat stiprs vējš kā svētdien.

Vēlā rudenī un ziemā, kad kokos nav lapu, šāda stipruma vējš neradītu būtiskus zaudējumus, bet šoreiz jārēķinās ar iespēju, ka krītoši koki var aizšķērsot ceļus, pārraut vadus un radīt citus postījumus. Tie iespējami visā valsts teritorijā.

Skaties arī: Aculiecinieku nofilmē, kā Raunā un Rēzeknē zemi noklāj krusas graudu jūra.

Svētdiena būs apmākusies un lietaina, vietām Kurzemē un Vidzemē līs spēcīgi. Pievakarē, sākot no valsts ziemeļrietumiem, debesis brīžiem skaidrosies.

No rīta un dienas gaitā dienvidrietumu vējš pieņemsies spēkā, tā maksimālais ātrums brāzmās sasniegs 16-21 metru sekundē, Kurzemes rietumu piekrastē un Ziemeļvidzemes piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 22-26 metriem sekundē. Gaiss iesils līdz +11..+16 grādiem.

Lasi vēl: Virpuļviesulis posta Madonu.

Rīgā svētdien apmāksies debesis, no rīta un dienā nedaudz līdz mēreni līs. Dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās dienā sasniegs 18 metrus sekundē. Gaisa temperatūra paaugstināsies no +9 grādiem naktī līdz +15 grādiem svētdienas vakarā.