Svarīgi, lai ”Brexit” neietekmē Latvijas attiecības ar Lielbritāniju, pauž Vējonis

Pievienot komentāru
Svarīgi, lai ”Brexit” neietekmē Latvijas attiecības ar Lielbritāniju, pauž Vējonis
FOTO: LETA

Lielbritānija vēlas saglabāt ciešas stratēģiskās attiecības ar Latviju, lai varētu turpināt sekmīgo divpusējo sadarbību un aktīvo politisko dialogu, pēc tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta Pārstāvju palātas spīkeri Džonu Berkovu un Lordu palātas spīkeri baronesi D`Souzu teica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvijas un Lielbritānijas starpā ir izveidojusies sekmīga divpusējā sadarbība politiskajos, ekonomiskajos un drošības jautājumos. Raimonds Vējonis akcentēja, ka nedrīkst pieļaut, lai partnerattiecības pasliktinātu Lielbritānijā notikušais balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

”Tāpēc man bija svarīgi dzirdēt Lielbritānijas gatavību saglabāt ciešas attiecības ar Latviju arī pēc referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības. Ir svarīgi, lai tad, ja Lielbritānija sāks izstāšanās sarunas, netiktu ietekmēts valstī dzīvojošo Eiropas Savienības dalībvalstu, tai skaitā Latvijas, pilsoņu statuss,” sarunā ar Pārstāvju palātas spīkeri Džonu Berkovu teica Valsts prezidents.

Viņš arī aicināja britu varas iestādes ieņemt stingru nostāju pret neiecietības izpausmēm, ar kādām pēdējo nedēļu laikā saskārušies Latvijas pilsoņi Lielbritānijā.

Tiekoties ar Lordu palātas spīkeri baronesi D’Souzu, Raimonds Vējonis akcentēja, ka Latvijas un Lielbritānijas ekonomiskajām attiecībām ir stabila vēsture. ”Mums ir veiksmīgi kopuzņēmumi informācijas tehnoloģiju, kokapstrādes, farmācijas un citās nozarēs. Latvijas uzņēmēji, galvenokārt būvniecības uzņēmumi, ar panākumiem strādā britu tirgū. Nesenais referendums ir radījis zināmu neskaidrību par tālākajām biznesa iespējām,” norādīja Valsts prezidents.

Kā uzsvēra Raimonds Vējonis, ir nepieciešams turpināt ciešas attiecības starp Lielbritāniju un Latviju, lai ilgtermiņā sadarbība radītu abpusējus ieguvumus.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze laikā no 18. līdz 20. jūlijam atrodas oficiālajā vizītē Londonā, Lielbritānijā. Oficiālās vizītes ietvaros notiek Valsts prezidenta audience pie Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II, tikšanās ar Apvienotās Karalistes parlamenta abu palātu spīkeriem, kā arī viesošanās Daugavas Vanagu namā, tikšanās ar latviešu kopienas pārstāvjiem un NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba apskate.