Tikko ieklāto Krišjāņa Barona ielas bruģi uzlauž, lai nomainītu siltuma caurules

Komentāri
Tikko ieklāto Krišjāņa Barona ielas bruģi uzlauž, lai nomainītu siltuma caurules
Jānis Zariņš

Krišjāņa Barona ielas rekonstrukcija tika sākta pērnā gada rudenī un lielākā daļa darbu jau pabeigti. Tikmēr Barona ielas remontu nemitīgi pavada sociālo tīklu lietotāju novērojumi par strādnieku darba kvalitāti, tostarp pavirši ieliktu bruģi un bedrēm tikko ieklātajā segumā.

Šoreiz iedzīvotāju neapmierinātību izraisījusi pazemes komunikāciju maiņa. Vietās, kur ielas remonts jau pabeigts, izraktas bedres un tiek liktas jaunas centrālās siltumapgādes caurules. Atbildīgais Rīgas domes Satiksmes departaments pārmetumus gan noraida. Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža uzsver, ka jaunā bruģa uzrakšana un cauruļu maiņa ir iepriekš plānota.

Būvuzņēmējam ir ērtāk šo zonu nobruģēt, un tajā brīdī, kad Rīgas siltums veic darbus, bruģi demontēt un pēc tam par saviem līdzekļiem atlikt atpakaļ. Tas viņiem ir izdevīgāk, nekā visu ziemu un šo periodu pavasarī, līdz Rīgas siltuma darbu uzsākšanai, uzturēt pagaidu segumu.

Siltummezgla cauruļu nomaiņa notiek kopumā četrās vietās. Pēc Uģa Božes teiktā, citu rakšanu šogad vairāk nebūs, jo visi, kam zem brauktuves bija, kas jāveic, to jau ir izdarījuši. Rīgas siltums darbus atlicis uz šo gadu, jo pērn to veikšanai nav bijis ieplānots finansējums.

Foto

Nevar neviens būt pasargāts no kaut kādiem avārijas darbiem, bet tie, kas ir plānotie remontdarbi, tie visi tūlīt būs izdarīti.

Tikmēr, runājot par nekvalitatīvi paveiktajiem ielas rekonstrukcijas darbiem, pašvaldības Transporta būvju uzturēšanas un būvniecības pārvaldes priekšnieks Edmunds Valpēters akcentē, ka līdz šim par ielas rekonstrukciju būvniekiem nav samaksāts. Tas tikšot darīts tikai pēc tam, kad visas problēmas tiks novērstas.

Mēs veicam paveikto darbu kontroli, un, protams, pēc ziemas kaut kas sasēžas, kaut kādi defekti parādās. Šobrīd tie tiek piefiksēti un notiek šo defektu labošana.

Pilnībā pabeigta Barona iela gan tik drīz vēl nebūs. Maija vidū tiks sākta trotuāra seguma atjaunošana, kas varētu ilgt līdz rudenim.

Video

Lasi vēl