Komentāri

”Suņi rej, bet karavāna iet tālāk,” – ar tādiem vārdiem pedagogu arodbiedrība raksturo veidu, kā skatīšanai valdībā tiek virzīta skolotāju atalgojuma reforma.

Ārkārtas sēdē tiekoties ar izglītības un zinātnes ministru, arodbiedrība vēlējās uzzināt, vai un kādi tās iebildumi ir ņemti vērā. Kārlis Šadurskis neslēpa, ka 12 pašvaldībām mērķdotācijas pedagogu algām saruks. Tāpat uz līdzīgu algas pielikumu kā vispārējo skolu skolotāji nevar cerēt pirmsskolas un augstskolu mācībspēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja arodbiedrība nepiekāpsies, skolotāji reformai rezervētos šogad deviņus un nākamajos gados vismaz 27 miljonus eiro var zaudēt vispār, brīdināja ministrs.

Tomēr sarunas ar skolotājiem nesekmējās, jo Izglītības un zinātnes ministrija neesot piekāpusies nevienam arodbiedrības iebildumam.

Pārmetumus arodbiedrībai veltīja arī ministrs. Piemēram, tā iepriekš neko nav teikusi par klaju nesaimnieciskumu internātskolu sistēmā, kas tagad tiks reformēta.

Pēc pusotru stundu garas sarunas kompromisi tā arī netika atrasti ne par vienu no strīdus jautājumiem. Pierīgas pedagogus joprojām nav pārliecinājis ministra solītais, ka reformas dēļ viņu algas nesamazināsies.

Pirmsskolu skolotājiem 680 eiro alga par likmi tiek solīta vēlāk. Pirmais kāpums, turklāt pie lielākas slodzes, būs 620 eiro.

Augstākajai izglītībai tiek solīts vēl pakāpeniskāks algu pielikums. Līdz ar to, piemēram, 2019. gadā lektors augstskolā pelnīs ne tikai mazāk kā vispārējās skolas pedagogs, bet arī kā bērnudārza audzinātājs.

Izskatīšanai valdībā pedagogu atalgojuma reforma tiks virzīta jau nākamnedēļ, taču pirms tam pedagogu pārstāvjiem vēl ieplānota saruna ar Ministru prezidentu.

Video

Lasi vēl