Komentāri

Tieši pēc četrām nedēļām Latvija pārņems Eiropas Savienības (ES) vadību, 1. janvārī uz sešiem mēnešiem kļūstot par ES prezidējošo valsti. Lai iepazītos ar Latvijas prioritātēm, šodien Rīgā ieradās Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs. Latvijas mērķus viņš uzskata par tik ambicioziem, ka tos salīdzina ar cilvēka pirmo izkāpšanu uz Mēness.

Skaidrību par Latvijas prezidentūras plāniem premjerministre Laimdota Straujuma Eiroparlamenta prezidentam Martinam Šulcam ieviesa vēl tikai, esot ceļā no Briseles uz Rīgu. Tas tāpēc, ka, iepriekš neplānoti, Straujuma vakarnakt Rīgā atgriezās ar Šulca lidmašīnu.

”Mums bija divas stundas iespējas izdiskutēt visas prioritātes nepastarpināti bez tulkiem, bez tulkošanas. Tā ka, liels paldies, par iespēju šo,” paziņoja Straujuma.

”Premjerministres kundze, nesakiet, ka tā bija privātlidmašīna, citādi visi padomās, ka esmu oligarhs. Tā bija čarterlidmašīna,” tā par kopīgo lidojumu izteicās Šulcs.

Straujuma izmantoja izdevību nokļūt Rīgā ar Šulca lidmašīnu, jo tehnisku iemeslu dēļ tika atcelts airBaltic reiss, kam bija jāizlido 19.30. Ar to Rīgā bija jānokļūst arī visam Ministru kabinetam, izņemot zemkopības ministru, kurš slimības dēļ vakar nevarēja būt Briselē, lai iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūru. airBaltic, atvainojoties par neērtībām, stāsta, ka ātrākais veids, kā ministrus un pārējos pasažierus nogādāt Rīgā, bija sūtīt uz Briseli jaunu lidmašīnu, kas Rīgā nolaidās šorīt četros. Ministri notikušajā saskata arī pozitīvo.

”Eiropas Savienības vadīšana Latvijas politiķiem būs liels izaicinājums, ne vien tāpēc, ka tas notiks pirmo reizi, bet arī ņemot vērā sarežģīto ģeopolitisko situāciju Krievijas agresijas dēļ. Ekskluzīvā intervijā LNT ziņām Šulcs pauž pārliecību, ka Latvija ar pienākumiem tiks galā godam.

”Esmu pārliecināts, ka Latvija Eiropas Savienības Padomi vadīs ļoti efektīvi un uzcītīgi. Šodien pārliecinājos, ka visai valdībai premjerministres vadībā ir ļoti skaidri mērķi. Esmu patīkami pārsteigts,” atzina Šulcs.

Viena no Latvijas prioritātēm ir tuvināt Eiropas Savienībai valstis, kas atrodas Eiropas austrumos. Nākamvasar Rīgā tam tiks veltīts arī prezidentūras centrālais notikums Austrumu partnerības samits. Tādu rīkoja arī Lietuva savas prezidentūras laikā, izsaucot asu pretreakciju no Krievijas, kas cenšas saglabāt savu ietekmi bijušajā Padomju Savienībā. Šulcs gan cer, ka prezidentūras dēļ Latvijas un Krievijas attiecības nepasliktināsies.

”Samits maijā varētu būt iespēja abām pusēm – gan mums un mūsu Austrumu kaimiņiem, gan arī Krievijai – atrast veidu, kā pārvarēt esošo strupceļu. Krievija ir mūsu kaimiņš, kurš uzvedas ļoti dīvaini un provokatīvi. Tas ir nepieņemami. Bet no otras puses, mēs visi ceram, ka sadarbība ar Krieviju kļūs daudz konstruktīvāka,” norādīja Šulcs.

Kopumā vērtējot, Šulcs Latvijas prezidentūras prioritātes uzskata par ambiciozām un nozīmīguma ziņā ar cilvēka pirmo izkāpšanu uz Mēness salīdzina apņemšanos veicināt vienota digitālā tirgus izveidošanu, kura mērķis ir stimulēt ekonomiku ar e-tirdzniecības palīdzību. Brisele aplēsusi, ka ieguvumi no digitālā tirgus mērāmi 260 miljardu eiro apmērā ik gadu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl